Spektakl u Las Vegasu – Barsa „rafalom“ pobedila Real, Levandovski debitovao

© AP Photo / John LocherBarselona Real Madrid
Barselona Real Madrid - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2022
Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrid rezultatom 1:0 u prijateljskom meču u Las Vegasu, a Robert Levandovski imao je debi u dresu katalonskog kluba.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Iako je utakmica bila prijateljskog karaktera teško je tako tumačiti „El klasiko“ u kom se i Barselona i Real Madrid bore do poslednje sekunde.
Od početka su Katalonci krenuli izuzetno ofanzivno i stvarali prilike, da bi prvi šansu iskoristio Rafinja u 27. minutu za 1:0.
Dok je šokirani Real tražio rešenje da ugrozi gol Barselone, sa druge strane izuzetna dva pokušaja imao je Usman Dembele, međutim, Tibo Kurtoa bio je odličan na golu Madriđana.
Tokom prvog poluvremena ozbiljniju šansu za Real imao je Federiko Valverde, ali je lopta pogodila stativu.
Prvi deo igre doneo je i debi Roberta Levandovskog u Barseloni koji je pokušao da uputi udarac ka golu.
Iako je Real u drugom poluvremenu uveo Marka Asensija, Luku Modrića i Kazemira nije bilo ozbiljne pretnje po Barselonu.
Madriđani su utakmicu završili bez šuta u okvir gola, dok je Barselona imala više šansi za veću razliku.