Mitrogol dominira i na pripremama – dva gola za šest minuta /video/

© AP Photo / Armando FrancaAleksandar Mitrović proslavlja pobedu protiv Portugalije u Lisabonu
Aleksandar Mitrović proslavlja pobedu protiv Portugalije u Lisabonu - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2022
Proteklu sezonu u Čempionšipu obeležio je Aleksandar Mitrović koji je rešetao u dresu Fulama, davao je redovno golove za Fulam, a izgleda da će tako biti i naredne sezone. Jer, Mitrović je postigao dva pogotka na pripremnom meču protiv Eštorila i to u šest minuta razmaka.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

U oba slučaja golovi su došli posle kornera.
Prvo je u šestom minutu pogodio za 1:0, a onda u 12. povisio na 2:0 i praktično već tada rešio pitanje pobednika.
Portugalski tim jednostavno nije uspevao da brani korner protiv visokog srpskog špica, a to je Mitrogol znalački koristio i glavom tresao mrežu.
Fulam je kasnije poveo sa 3:0 kada je u 24. minutu strelac bio Palinja, a onda je Eštoril do kraja duela postigao jedan gol za konačnih 3:1 za Fulam.
Još jedan dokaz da je Mitrović u odličnoj formi, što može da raduje selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija dok se Svetsko prvenstvo u Kataru približava.
Zanimljivo je i da je Mitrović protiv Eštorila ušao u jedan klinč, očigledno isprovociran ponašanjem protivnika.