Karacev dobio duel „optuženih“

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaRuski teniser Aslan Karacev
Ruski teniser Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 19.07.2022
Rus Aslan Karacev uspeo je da savlada Nikoloza Basilašvilija sa 2:0 (6:4, 6:0) na turniru u Hamburgu. Koliko je Karacev bio dominantan u prvom kolu pokazuje rezultat drugog seta.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Ovaj duel bio je zanimljiv zato što su upravo njih dvojica optuženi od strane nemačkih medija da su nameštali utakmice u prethodnim godinama.
Karacev će u drugom kolu turnira igrati protiv boljeg iz duela Federiko Korija - Danijel Galan Riveros.
Veća borba viđena je u prvom setu, ali je Karacev uspeo dva puta da oduzme servis protivniku i da privede prvi deo igre u svoju korist.
Posle toga je samo Rus bio na terenu, pometlao je protivnika, dobio set sa nulom i plasirao se dalje. Sigurno je Karacev imao dodatnu motivaciju kada je ovaj duel u pitanju.
 Andrej Rubljov  - Sputnik Srbija, 1920, 19.07.2022
Rus konačno otvorio ranu: „Naravno da sam bio frustriran zbog zabrane, ponudili smo rešenja“