Mladi rukometaši bili na korak do preokreta – ali ipak poraz u polufinalu

© Foto : Rukometni savez SrbijeRukometaši Srbije
Rukometaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 15.07.2022
Mladi rukometaši Srbije (U20) izgubili su u polufinalu Evropskog prvenstva od selekcije Španije rezultatom 32:28.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Od starta su mladi Španci bili bolji u napadu i napravili prednost od sedam poena razlike koju su držali dugi vremenski period.
Uspeli su u završnici prvog perioda igra da se smanje razliku Srbi, ali nije to bilo dovoljno.
Međutim, u drugom poluvremenu razigrali su se mladi rukometaši naše zemlje i u u odbrani, ali i napadu.
Poslednjih deset minuta bila je dramatično, Srbija je uspela da priđe na samo dva poena zaostatka i delovalo je da momci mogu da naprave neverovatan preokret.
Ipak, nade su potonule kada je Srbija ostala sa igračem manjem, a Španija to iskoristila i ponovo rezultatski pobegla.