Srbi pred sunovratom posle poraza od Italije

© Foto : CEVOdbojkaši Srbije – Evropsko prvenstvo
Odbojkaši Srbije – Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija, 1920, 09.07.2022
Odbojkaši Srbije poraženi su od Italije u drugom meču treće nedelje Lige nacija rezultatom 3:0 (25:21, 25:21, 25:23).
Srpski odbojkaši dobro su počeli utakmicu i uspevali su da pariraju upornim napadima Italijana, međutim samo do završnice seta.
U jednom trenutku Srbi su imali i prednost, ali se ona istopila i pretvorila u 1:0 za Italiju.
Slična borba nastavila se u narednoj deonici, ali ponovo je srpskim odbojkašima falilo koncentracije pred kraj seta kada su mogli da preokrenu rezultat.
Nije odustao srpski tim pa se motivisano ušlo u treći set, a velika prednost od 16:10 davala je nadu da će se izboriti četvrti set.
Međutim, lako su srpski odbojkaši dopustili silovitu ofanzivu Italijana koji su se vratili u set i završili meč rezultatom 3:0.
Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Aleksandar Atanasijević sa 15 poena, dok je Nemanja Petrić dodao devet. U pobedničkom timu najbolji je bio Juri Romano sa 13 poena, dok je Danijele Lavi sa 11.
Srbija se nalazi u problemu jer je trenutno na 11. mestu, a prvih osam obezbediće učešće na završnom turniru Lige nacija.
Naredni meč srpski odbojkaši igraju u subotu od 17 časova protiv Irana, a potom se u nedelju od 14 časova sastaju sa Kinom.
Kapetan Lars i Igor Kolaković - Sputnik Srbija, 1920, 04.07.2022
Kako su Srbi odobrovoljili kapetana Larsa: „Naredio je povratak osoblja“ /foto, video/