Odbojkašice Srbije došle do osme pobede u Ligi nacija

© Foto : CEVOdbojkašice Srbije
Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.07.2022
Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Japana rezultatom 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:22) u poslednjoj utakmici treće nedelje A grupe Lige nacija u Kalgariju.
Srpske odbojkašice ušle su u meč izjednačeno sa rivalkama i sve do same završnice nije moglo da se nasluti kome će pripasti prvi set.
Nakon što su na samom kraju seta slomile otpor Srpkinja, Japanke su povele, međutim nisu se predale naše devojke.
Preokrenule su rezultat i stigle posle velike borbe do osme pobede u ovom takmičenju.
Srpski tim je ranije obezbedio plasman na završni turnir u Ankari, gde će u četvrtfinalu igrati protiv SAD.
Amerikanke su ligaški deo završile na prvoj poziciji, ali je to mesto na žrebu preuzela Turska, kao domaćin, pa će Srbija kao sedmoplasirana na megdan olimpijskim šampionkama.
Finalni turnir održava se od 13. do 17. jula, a učestvovaće osam selekcija.
Mikasa - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2022
Priština udarila i na odbojkašice: Zabranjen dolazak sportistkinjama u Gračanicu