Kirjos kao tajfun – pregazio Čileanca za polufinale Vimbldona

© AP Photo / Alberto PezzaliNik Kirjos, Vimbldon
Nik Kirjos, Vimbldon - Sputnik Srbija, 1920, 06.07.2022
Nik Kirjos, Vimbldon. Arhivska fotografija
Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u polufinale Vimbldona nakon ubedljive pobede nad Čileancem Kristijanom Garinom u tri seta, 6:4, 6:3, 7:6.
Dominirao je Kirjos protiv samo tri pozicije slabije rangiranog tenisera od sebe i na kraju zasluženo stigao do prvog polufinala grend slema u karijeri.
Bez obzira što je prvi set počeo brejkom na servis Australijanca, sve je potom otišlo u korist Nika koji je sa dva brejka uspeo da preokrene rezultat (6:4) i povede.
Drugi set je odlučen brejkom u četvrtom gemu. Posle njega Nik je otišao na 4:1 i do kraja seta rutinski stigao do 6:3 na svoj servis uz minimalnu potrošnju snage.
Nešto veću borbu gledali smo u trećem setu gde je Garin pružio snažniji otpor. Igralo se gem za gem, bez greške na servisu sve do tajbrejka koji je pripao Australijancu.
Imao je Garin prednost od 5:3, ali je Kirjos sjajnom serijom od četiri vezana poena uspeo da preokrene rezultat i dobije taj-brejk sa 7:5 samim tim i trijumfuje sa 3:0.
Protivnik Niku Kirjosu u polufinalu biće bolji iz duela Rafaela Nadala i Tejlora Frica.