Srbija ponovo „potopila“ Ameriku i osvojila peto mesto na SP

© REUTERS / GONZALO FUENTESBranislav Mitrović, golman vaterpolo reprezentacije Srbije
Branislav Mitrović, golman vaterpolo reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.07.2022
Vaterpolisti Srbije zauzeli su peto mesto na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, nakon što su pobedili Sjedinjene Američki Države rezultatom 13:10.
Bio je to drugi duel Delfina i SAD na Svetskom prvenstvu, a tim Dejana Savića je uspeo da upiše i drugu pobedu.
Podmlađena Srbija pokazala je da poseduje veliki potencijal, samo je potrebno da se ekipa koju predvodi iskusni Dejan Savić uigra, a to bi moglo već da bude na Evropskom prvenstvu koje će u avgustu biti održano u Rimu.
Uvodna četvrtina okončana je bez pobednika – 3:3, ali su zato Delfini u drugoj deonici uspeli da se „odlepe“ na dva razlike 8:6.
Blistao je Strahinja Rašović, naš najbolji strelac na Svetskom prvenstvu sa 17 golova, a imao je podršku Dušana Mandića, Save Ranđelovića kao i Marka Radulovića.
Odličan je na golu bio Branislav Mitrović koji je do poluvremena imao 50 odsto odbranjenih šuteva Amerikanaca. U nastavku je šansu dobio i Lazar Dobožanov koji je takođe čuda činio među stativama, pokazavši da će Savić u budućnosti ozbiljno moći da računa na njega jer je za dve četvrtine upisao čak 11 odbrana.
SAD imaju možda i najtalentovaniju generaciju u poslednjih deset godina, predvodi ih Dejan Udovičić, ali ponovo nisumogli da pariraju raspucanim srpskim vaterpolistima.
Odlično su Delfini koristili igrača više, napadi su bili tečni, distribucija lopte pravovremena, a sve to su golovima krunisali Rašović, Mandić, Ranđelović.
Od 20 časova u finalu se sastaju Španci i Italijani.