Đere je briljirao, ali – Kirjos je opet bio Kirjos /video/

© AFP 2023 / CARMEN JASPERSENNik Kirjos
Nik Kirjos - Sputnik Srbija, 1920, 21.06.2022
Čitavih 137 minuta trajao je duel prvog kola turnira na Majorki u kom je Nik Kirjos, posle preokreta i tri dramatična seta, savladao srpskog reprezentativca Lasla Đerea (7:5, 7:6, 7:6).
Đere je igrao sjajno, Kirjos još bolje, tokom celog meča viđen je samo jedan brejk i to je bilo delo srpskog tenisera u prvom setu.
Momak iz Sente je u osmom gemu drugog seta imao novu priliku za brejk pri rezultatu 4:4, izvesno je da bi mu ta prednost donela i pobedu, ali se Kirjos na čudesan način izvukao iz teške situacije i rešio taj-brejk u svoju korist.
Čak šest brejk šansi u dva gema trećeg seta imao je Đere, Australijanac je i to uspeo da neutrališe.
Kirjos je ponovo odoleo pritisku i u taj-brejku je uspeo stigne do pobede u meču koji su obeležili spektakularni potezi.
Kirjos će u narednom kolu igrati protiv Roberta Bautiste Aguta.
Australijski teniser Nik Kirjos tokom meča protiv Dominika Tima na Australijan openu 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 20.06.2022