Srpski teniser Filip Krajinović - Sputnik Srbija

Filipova bajka i dalje nema srećan kraj – najbolniji poraz posle najvećeg uspeha u karijeri

Filip Krajinović srpski teniser, izgubio je u finalu turnira u Kvinsu od Matea Beretinija rezultatom 5:7, 4:6.
Pisao je Filip Krajinović bajku u Kvinsu, ali nažalost ponovo se završila u finalu.
Dobro je srpski teniser parirao protivniku koji je neverovatan na travi, ali su detalji prelomili.
Kada je Filip ispustio brejk u prvom setu, odmah je uzvratio u narednom gemu i pokazao zube Beretiniju.
Delovalo je da će prvi set biti znatno neizvesniji, međutim pri rezultatu 5:5, Filip je lako dopustio dve greške iz bekhenda i gotovo poklonio priliku za set Beretiniju.
Iskoristio je priliku Mateo i poveo sa 1:0.
Videlo se u drugom setu da je Krajinović pod pritiskom. Dopustio je da izgubi servis u istom trenutku kao i u prvom setu, ali ovoga puta nije uspeo i on da napravi brejk.
Potpuno se raspala igra srpskog tenisera, počeo je mnogo da greši i dopustio Beretiniju da mnogo lakše nego što bi trebalo dođe do pobede.
Bio je Beretini veliki favorit, ali je Krajinović ipak imao šansu jer je imao odličan turnir.
Ipak, dokazao je Mateo da je na travi neverovatan igrač, a podvig koji je napravio je još veći jer je u Kvinsu osvojio drugu uzastopnu titulu i to posle povrede.
Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 19.06.2022
Fića „vozi“ protiv tradicije – za prvu titulu u karijeri
16:14 19.06.2022
5:7, 4:6 – Kraj! Filip poražen u finalu
Sve sada ulazi u teren Beretiniju. Prosto igra na najvišem nivou i ne ostavlja šanse srpksom teniseru.
Borio se Filip, ali prvu titulu ipak neće osvojiti na travi.
16:10 19.06.2022
5:7, 4:5 – Drži se Krajinović
Pod pritiskom je bio Filip, ali je odigrao još jedan odličan gem. Međutim, pravi izazov tek sledi jer sada Beretini servisa za pobedu.
16:09 19.06.2022
5:7, 3:5 – Propuštena velika šansa
16:06 19.06.2022
Trudi se Filip i vraća loptice iz neverovatnih uglova. Prolomilo se Kvinsom glasno „Ajmo“ kada je srpski teniser stigao do 30:15.
Ipak, u narednom poenu poslao je lopticu na reket Beretiniju koji je poslao snažnu forhend paralelu.
Imao je Krajinović šansu, ali ej nažalost nije iskoristio posle novog asa Beretnija.
16:01 19.06.2022
5:7, 3:4 – Konačno siguran Krajinović
Konačno posle dužeg vremena Filip je odservirao strašan servis gem. Sa nulom je smanjio razliku.
16:00 19.06.2022
5:7, 2:4 – Nastavlja Mateo
Potpuno dekocentrisano igra srpski teniser i ne uspeva da uhvati ritam. Svaku priliku koristi Beretini i napada.
15:56 19.06.2022
5:7, 2:3 – Brejk Beretinija!
Neverovatno se raspala igra Krajinovića! Nanizao je greške baš kao i u prethodnom setu pri istom rezultatu.
15:55 19.06.2022
5:7, 2:2 – Beretini siguran
Nema rešenje srpski teniser na servis Beretinija.
15:47 19.06.2022
5:7, 2:1 – Maestralan Filip
Odličan je Krajinović! Sjajno je napao i bio izuzetno siguran u ovom gemu. Hrabro je krenuo u ofanzivu i nije dopustio priliku Beretiniju da napravi šansu.
15:44 19.06.2022
5:7, 1:1 – Izjednačeno na startu drugog seta
Dobro je servirao Filip i relativno lako došao do prvog gema. Sa druge strane ponovo je dva asa upisao Beretini i još lakše došao do izjednačenja.
15:34 19.06.2022
5:7 – Filip izgubio set
Beretini je osetio pritisak i odmah na startu gema napravio duplu servis grešku. Ipak je naredni poen servirao izuzetno jako, a u tom ritmu je i nastavio.
Usledio je i viner za dve set lopte, a Beretini koristi prvu.
15:31 19.06.2022
5:6 – Brejk Beretinija!
Osmi poen na mreži od odigranih 13 dobio je Krajinović, ali ponovo žuri u trenucima kada bi trebalo da igra smireno.
Prepoznao je Beretini dobar trenutak za napad i stigao do prilike za brejk u nezgodnom trenutku za Srbina.
Završnica je loptica u mreži i Krajinović gubi gem.
15:27 19.06.2022
5:5 – Neizvesna završnica
Ponovo je izuzetan na svoj servis bio Beretini. Hrabro je izlazio napred i pokrivao teren. Servirao je i as za 40:15, a potom i još jedan za novo izjednačenje.
15:24 19.06.2022
5:4 – Filip na korak do seta!
Krajinović je nešto sporijim udarcima dopustio nešto agresivniju igru Beretinija. Posle čelindža videlo se da je Filipova loptica završila na liniji, a Italijan se pobunio što se poen nije igrao ispočetka.
Mateo je prišao Filipu i objasnio da je pre čelindža poen prekinut,a potom je poen ipak ponovljen.
Proradio je „inat“ kod srpskog igrača i odmah je usledio as, ali je naredna loptica završila u mreži.
Sigurnije je napao u narednom poenu i poveo.
15:18 19.06.2022
4:4 – Odličan gem Beretinija
Lako je došao do novog izjednačenja Beretini. Filip nije uspevao da napada, a Mateo je stabilizovao servis.
15:14 19.06.2022
4:3 – Sigurniji Krajinović
Loše je servirao Filip, ali je imao sreće jer Beretini nije igrao dobar gem.
Pri rezultatu 30:30 Krajinović je uspeo da pogodi dobar prvi servis i upiše viner, a posle toga je odlično pokupio volej i uspešno završio gem.
15:10 19.06.2022
3:3 – Vraća Filip brejk!
Pojačao je servis Mateo, ali je Krajinović odlično riternirao. „Nasamario“ je Beretinija, izazvao ga na mrežu, a potom poslao lopticu iza njega i stigao do brejk lopte.
U narednom poenu je lako ispustio jer je udarac otišao u aut, ali je onda izuzetno snažno napao sa osnovne linije.
Na drugu brejk loptu Filip je izašao napred i napao i uspeo da vrati brejk!
15:04 19.06.2022
2:3 – Brejk za Beretinija!
Iz teške pozicije je Filip uspeo da se namesti na volej i upiše poen, a potom je usledio identičan napad Beretinija koji je sada Srbin bolje pročitao.
Sa mnogo osećaja poslao je lopticu u sam ugao i ponovo stigao do direktnog poena. Imao je Filip 40:15, ali stao je prvi servis.
Bespotrebno je požurio i rizikovao, a to je donelo izjednačenje. Dobro je zavrteo spin Beretini i ponovo stigao do brejk lopte.
Usledio je i odličan volej na mreži i Italijan je stigao do brejka.
14:59 19.06.2022
2:2 – Beretini i dalje stabilan na svoj servis
Slao je Beretini dobre slajs udarce kako bi izbacio iz ritma Krajinovića i uspelo mu je. Vinerom iz forhenda bez problema je završio gem i izjednačio rezultat.
14:55 19.06.2022
2:1 – Krajinović nije dopustio brejk
Opet nije bilo jednostavno, ali Krajinović je dobio i drugi gem na svoj servis. Napao ga je Beretini, ali... Izdržao je srpski teniser.