Levandovski je trebalo da zna – ne igra se sa „đavolima“

© AP Photo / Geert Vanden WijngaertBelgija fudbal
Belgija fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 09.06.2022
Fudbaleri Belgije demonstrirali su silu u meču drugog kola Lige nacija protiv Poljske - 6:1. Gosti su poveli golom svog najboljeg igrača Roberta Levandovskog, ali su na kraju osetili sav potencijal, svu moć „đavola“ i svu surovost fudbala.
Očekivali su se golovi u dvoboju dve ofanzivne selekcije, a domaćin je preko Batšuaija pogodio stativu već u četvrtom minutu. Samo 120 sekundi kasnije isti igrač pogodio je mrežu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i VAR je pokazao da je bio u pravu.
A onda je u 28. minutu Levandovski koji je trenutno glavni akter sage oko napuštanja Bajerna zbog prelaska u Barselonu šokirao Brisel i matirao Minjolea.
Ipak, bilo je to sve od Poljaka u pomenutom susretu. Iskusni Leva morao je da zna da nema igre sa „đavolima“.
Razbesneo je taj pogodak izabranike Roberta Martineza koji su u preostalih 62 minuta postigli čak šest golova.
Aksel Vitsel uspeo je u 42. minutu da poravna rezultat, da bi preostalih pet golova u mreži Dragovskog pali u drugom poluvremenu.
Razigrale su se belgijske zvezde Kevin de Brujne i Eden Azar, Trusar koji je zamenio Realovu padajuću zvezdu takođe se upisao u strelce i to u dva navrata, čime je pokazao selektoru Martinezu da u budućnosti komotno može da računa na njega u startnih 11.
De Brujne, Dendonker i Openda takođe su se upisali u strelce i na kraju je Belgija slavili s impresivnih 6:1, i tako se, bar donekle, iskupila za onaj šamar na startu nove sezone Lige nacija od Holandije (1:4).
Holanđani su kasnim golom Veghorsta uspeli da savladaju Vels u Kardifu rezultatom 2:1 i tako ostanu prvi u Grupi 4 A divizije.
Dragan Stojković Piksi pred utakmicu sa Portugalijom - Sputnik Srbija, 1920, 08.06.2022
Piksi pred Šveđane: Rotacije u timu nisu nikakvi eksperimenti