Mur i Davidovac - Sputnik Srbija

Igraće se majstorica – Partizan uz rekord do izjednačenja u finalu ABA lige!

Košarkaši Partizana izjednačili su na 2:2 u finalu ABA lige protiv Crvene zvezde. U četvrtoj utakmici ubacili su čak 68 poena u prvom poluvremenu i time postavili rekord, a na kraju su uspeli da slave sa 112:84 i da izbore majstoricu, odnosno peti meč.
Parni valjak odigrao je najbolju utakmicu u sezoni i sa veoma efikasnom igrom uspeo da se izbori za produžetak serije.
Najefikasniji kod Partizana bili su Aleksa Avramović sa 24 poena, Matijas Lesor sa 19 i Jam Madar sa 12. Kod Zvezde su bolji od ostalih bili Holins sa 19 i Dobrić sa 16 poena.
Prva deonica meča bila je u NBA stilu i završena je rezultatom 35:27 i to posle skoro pola sata igre! Holins je pokrenuo takav trend kada je gađao trojke 4/4, a onda se Partizan probudio, pa prvo preko Lesora stigao, a onda posle trojke Avramovića preokrenuo.
Nije baš čest slučaj da Crvena zvezda primi čak 35 peona za deonicu, ali to se upravo dogodilo i tu se videlo koliko su Obradovićeviigrači ušli sa velikom željom da produže seriju.
Neverovatan rezultat - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2022
Nestvarno poluvreme Partizana – 68 poena za istoriju i rekord
Aleksa Avramović uneo je mnogo energije u igru crno-belih, pa se posle svega došlo do situacije da Partizan vodi sa čak 20 razlike! Raspala se odbrana ekipe Dejana Radonjića u tim momentima tokom druge deonice.
Toliko da je Partizan ubacio čak 68 poena za poluvreme što je podatak koji se ne pamti!
U nastavku su izabranici Željka Obradovićaimali zadatak samo da zadrže veliku prednost koju su stvorili. Što su oni i uradili.
Majstorica će odlučivati o šampionu. Domaćin će biti Crvena zvezda u ponedeljak.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:40 03.06.2022
Kraj
40' – Sve je jasno, Partizan je ostvario trijumf od 112:84!
20:37 03.06.2022
Partizan pred pobedom
38' – Jasno je da će crno-beli slaviti, samo se čeka konačni rezultat. Obradović galami na igrače kao da je nerešeno, a crno-beli vode 107:79
20:32 03.06.2022
Zakucavanje Koprivice
37' – Lepu loptu dobio je Balša Koprivica na obruču i usledilo je zakucavanje za 105:72.
20:27 03.06.2022
Nove čarke
35' – Trifunović je isključen sa utakmice, pogodio je trojku i gestikulirao ka treneru Radonjiću. Neiskusno... Partizan vodi 103:69
20:25 03.06.2022
Trifunović upisuje 100 poena za Partizan
35' – Partizan je stigao do 100. poena i definitivno igra jednu od najboljih partija ove sezone.
20:24 03.06.2022
Partizan čeka 100 poena
34' – Parni valjak ubacio je na ovom meču 98 poena i deluje da je samo pitanje momenta kada će probiti barijeru od 100 datih poena. Crno-beli vode 98:67
20:19 03.06.2022
Zakucavanje Tristana Vukčevića
31' – Lesor je pronašao mladog saigrača, a Vukčević se zaleteo ka obruču i sjajno zakucao za – 96:65
20:15 03.06.2022
Kakva trojka Avramovića!
31' – Sa velike udaljenosti pogodio je Avramović, dok je sa druge strane do poena stigao Aron Vajt – 91:65
20:12 03.06.2022
Kraj treće četvrtine
30' – Posle tri deonice Partizan vodi sa 88:63 i na korak je od majstorice.
20:10 03.06.2022
Trojka Avramovića
29' – Pogodio je Avramović trojku čisto da stavi do znanja protivniku da se crno-beli ne opuštaju – 86:60
20:02 03.06.2022
Partizan drži prednost
27' – Crno-beli drže prednost, Davidovac je pogodio i sad aje 81:56. Deluje da je ovde sve rešeno, ali... Košarka je to. Sve je moguće i nije kraj dok ne bude kraj.
19:56 03.06.2022
Partizan diktira ritam
24' – Partizan i u nastavku diktira ritam, a sada Lazić pravi faul, dok Obradović izvodi Ledeja da ga odmori. Avramović precizan sa penala – 75:49
19:49 03.06.2022
Partizan poveo 30 razlike
22' – Smailagić je sada doneo nove poene crno-belima koji su poveli sa čak 30 poena! Ali, smanjuje Holins na 73:45
19:46 03.06.2022
Počela je treća četvrtina
20' – Posle rekordnog poluvremena meč je nastavljen i Pioniru. Da vidimo ima li Zvezda odgovor. Ledej ubacuje trojku i Partizan vodi 71:43!
19:43 03.06.2022
Partizan oborio rekord!
Crno-beli su sa 68 poena za poluvreme oborili rekord finala i plej-ofa ABA lige kada su u pitanju poeni jedne ekipe za 20 minuta!
19:30 03.06.2022
Poluvreme!
20' – Partizan na poluvremenu vodi sa čak 68:43! Ne pamti se da je Parni valjak odigrao ovakvo poluvreme, a posebno ne protiv Crvene zvezde, posebno ne u finalu ABA lige. Ali, ima da se igra još 20 minuta, Zvezda se sigurno neće predati, tako da treba očekivati da će šampion Jadrana pružiti otpor i probati da se vrati u nastavku.
Neverovatan rezultat - Sputnik Srbija
19:24 03.06.2022
Neverovatno poluvreme!
19' – Mitrović je upisao četvrti faul, a Partizan je ubacio 64 poena! Čak 64 poena, a ima da se igra još minut! Potom crno-beli stižu i do brojke 68!
19:21 03.06.2022
Kako igra Partizan!
18' – Crno-beli su stigli do čak 61 poena u prvoj četvrtini, a ima da se igra još dva minuta! Neverovatno! Zvezda je na 37.
19:18 03.06.2022
Panter ponovo daje trojku! Lesor briljira
17' – Panter je trojkom odveo Partizan na 22 razlike, ali zakucava Kuzmić i smanjuje na 54:34. Lesor potom ponovo pogađa - 56:34. Lesor je već ubacio 15 poena! Sjajna njegova partija.
19:15 03.06.2022
Avramović odličan
15' – Avramović igra jako dobro od ulaska na parket, pogađa sa poludistance i donosi crno-belima mnogo energije, sve je to dovoljno za ubedljivu prednost crno-belih od 51:32. Dobrić je doneo poene gostima.