Duel Partizan - Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Partizan je i dalje u igri – pobeda nad Zvezdom za produžetak finala!

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u trećoj utakmici finalne serije ABA lige sa 70:67 i ostvarili prvi trijumf posle dva uzastopna poraza, a u četvrtom meču, takođe pred svojim navijačima, imaće priliku da izbore majstoricu!
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Potpuna drama je viđena u poslednjem minutu utakmice, sudijska trojka se povukla u svlačionicu, odlukom glavnog arbitra Mateja Boltauzera, navodno zbog kršenja upozorenja datog publici za ubacivanje predmeta na teren.
Crno-beli su se bolje snašli u uzavreloj atmosferi i na klizavom terenu, imali su prednost tokom dve četvrtine, ali je rival uspeo da preokrene u trećoj i da sa viškom od sedam poena uđe u poslednji kvartal.
Partizan je pronašao način da povrati ritam i viđen je novi preokret za prvu pobedu ekipe Željka Obradovića u finalnoj seriji.
Iako je Zvezda prva povela preko Kalinića, Partizanu je ritam dao Mur sa dve uzastopne trojke, pre nego što su gosti uspeli da pronađu ritam i serijom od 7:0 stignu do preokreta.
Ipak, Zvezda je gubila veliki broj lopti, čak sedam, Partizan je na drugoj strani imao raspoloženog Pantera, a u nizu trojki crno-beli su bili uspešniji, iako su imali velike probleme sa građenjem svog reketa što je kao rezultat dalo pet ofanzivnih skokova Zvezde.
Posle sedam minuta odličnog ritma, zbog velike vlage u hali, sudije su često prekidale duel kako bi se obrisao parket, Partizan je povratio kontrolu u finišu četvrtine i na odmor otišao sa razlikom od četiri poena, 21:17.
Zvezda je serijom od 6:0 preokrenula rezultat na startu druge deonice, nije to sprečio ni minut odmora trenera Obradovića, između tajm-auta pogađali su trojke Ivanović i Dobrić za preokret.
Delovalo je da crveno-beli imaju ritam, ali je Partizan sačuvao egal zakucavanjem Smailagića za 27:27, a krizu u poenima prekinuo je Dobrić, trećim faulom Ledeja i to na šutu za tri poena.
Nizovi faulova, prekida, tehnička greška za trenera Radonjića, klizav parket, sve je to uticalo na dinamiku u finišu poluvremena, Volters je u jednom momentu čak zaboravio da mora za osam sekundi da prenese loptu, što je razbesnelo šefa stručnog štaba crveno-belih.
U svemu se bolje snašao Partizan, trojka Avramovića je donela i sedam poena viška, a na veliki odmor se otišlo sa još jednim dodatnim poenom na račun crno-belih, rezultatom 39:31.
Situacija sa vlagom u sali se nije popravila na poluvremenu, košarkaši su se i dalje klizali, a Zvezda je pokazala viši nivo organizovanosti na startu treće deonice i prepolovila je zaostatak posle manje od četiri minuta.
Ponovo nije delovao minut odmora za trenera Obradovića, trojka Markovića je Zvezdu dovela na poen zaostatka, mogao je bivši reprezentativac i da preokrene, ali ga je na obruču sprečio Zagorac, sjajnom blokadom.
Seriju od 9:0 Zvezde prekinuo je Koprivica košem, ali je usledila trojka Davidovca za vođstvo od 47:45, Partizan je vratio do egala, međutim crveno-beli su preko Dobrića stekli veliku prednost koju su poneli u poslednji kvartal, 54:47.
Partizan se na tren približio, Davidovac je novom trojkom povisio razliku, a sa četiri uzastopna poena Avramović je smanjio zaostatak na svega jedan koš, što je navelo Radonjića da zatraži minut odmora.
Partizan je poveo sa 60:59 posle povrede Zagorca, Kalinić je vratio razliku, ali se prvi put od prve četvrtine na terenu pojavio Mur i trojkom je vratio klatno na crno-belu stranu, posle čega se ušlo u rezultatsku klackalicu.
Pred početak poslednjeg minuta Panter je ubacio trojku, ali je usledio prekid, sudije su otišle u svlačionicu zbog ubacivanja predmeta u teren i pauza je trajala petnaestak minuta dok nije ispražnjen deo tribina sa navijačima Partizana.
U preostalom minutu Zvezda nije uspela da nadoknadi zaostatak i Partizan je obezbedio četvrtu utakmicu, u petak od 18.30.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 22 poena, Aleksa Avramović je dodao 14, a Dalas Mur devet. Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, Dejan Davidovac je dodao jedan manje, a Nikola Kalinić je ostao na devet.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:30 01.06.2022
40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Utakmica je konačno završena rezultatom 70:65, Partizan je smanjio u seriji na 2-1.
23:24 01.06.2022
40' – Penal završnica
Madar siguran, 70:65 za Partizan!
23:21 01.06.2022
40' – Davidovac je sve promašio!
Partizan ima tri poena prednosti na 13 sekundi do kraja.
23:19 01.06.2022
40' – Kalinić promašio!
Odbranio se Partizan, ali je Zagorac povređen!
23:18 01.06.2022
40' – Nastavlja se meč!
Partizan vodi 68:65, napad ima Zvezda.
23:15 01.06.2022
40' – Sudije se vratile
Za tri minuta se nastavlja meč.
23:11 01.06.2022
40' – Košarkaši se vraćaju na teren
Sledi zagrevanje...
23:05 01.06.2022
40' – I dalje traje prekid!
Prazne se tribine iza klupe Crvene zvezde, ispražnjen je i parter u blizini klupe Partizana.
22:56 01.06.2022
40' – Igrači idu u svlačionice!
Tribine se prazne, ali to traje, svi idu u svlačionice!
Potpuni haos...
22:44 01.06.2022
40' – Prekid i dalje traje!
Nije poznato kada će i da li će utakmica biti nastavljena.
Navodno, sudije su otišle zbog ubacivanja predmeta u teren.
Ranije su sudije upozorile da će se to desiti, a ključnu odluku je doneo Matej Boltauzer.
22:39 01.06.2022
40' – Sudije beže u svlačionicu!
Drama u „Pioniru!“
22:37 01.06.2022
40' – Trojka!
Panter za 68:65!
39' – I dalje!
Dobrić je ubacio slobodna bacanja, ali je izjednačio Ledej na 65:65!
22:34 01.06.2022
38' – Opet nerešeno!
Posle ofanzivnog skoka, Mitrović za 63:63!
22:30 01.06.2022
37' – Partizan opet vodi!
Trojka Mura posle haotičnog napada – 63:61 za Partizan!
22:26 01.06.2022
36' – Kalinić!
Vodi Zvezda 61:60!
22:25 01.06.2022
35' – Povreda Zagorca!
Udario je glavom o parket kapiten Partizana posle dosuđenog faula, Madar je otišao na liniju penala i pogodio jedno za vođstvo – 60:59.
22:23 01.06.2022
35' – Egal!
Panter pogađa slobodna bacanja, 59:59.
22:17 01.06.2022
34' – Partizan i dalje u igri!
Svega četiri poena razlike, Zvezda vodi 59:57, četiri uzastopna poena postigao je Avramović!
22:12 01.06.2022