Stigao je iz Srbije i ispisao istoriju američkog fudbala /video/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaSrpski napadač Dejan Joveljić
Srpski napadač Dejan Joveljić - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2022
Bivši fudbaler Crvene zvezde Dejan Joveljić ispisao je istoriju američke MLS lige, pošto je kao rezervista postigao dva gola i upisao dve asistencije za Los Anđeles Galaksi u ubedljivom trijumfu nad Ostinom 4:1 (0:0).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Srbin iz Bijeljine je postao prvi fudbaler MLS lige koji je kao rezervista uspeo da postigne dva gola i da ima dve asistencije.
U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a Meksikanac Havijer Ernandez, poznatiji samo kao Čičarito, promašio je jedanaesterac već u četvrtom minutu.
Na magiju se čekalo u „gradu anđela“ sve do 57. minuta kada je na teren umesto Grandsira kročio 22-godišnji Joveljić.
Prvo je namestio gol Čičaritu u 61. minutu, da bi u 64. i 88. minutu pogađao mrežu gostiju iz Ostina.
Ipak, ni tu njegovom umeću i efikasnosti nije bio kraj, jer je Dejan u 90. minutu asistirao Alvarezu za četvrti pogodak Galaksija, što je bilo i više nego dovoljno da Srbin ispiše istoriju američkog fudbala.
„Hvala mojim neverovatnim saigračima“, kratak komentar ostavio je Joveljić na društvenim mrežama posle vanserijske partije u MLS ligi.
Inače, Joveljić se nije našao na poslednjem spisku selektora Srbije Dragana Stojkovića za novu sezonu Lige nacije i mečeve sa Norveškom, Slovenijom i Švedskom.