Filip Krajinović - Sputnik Srbija

Krajinović se pošteno namučio i rekao zbogom Parizu

Novak Đoković najbolji teniser sveta plasirao se u osminu finala Rolan Garosa nakon pobede nad Aljažom Bedeneom rezultatom 6:3,6:3, 6:2, dok je nešto kasnije Filip Krajinović eliminsan posle pobede Feliksa Ože-Alijasima rezultatom 7:6, 7:6, 7:5.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Dok je Novak Đoković odigrao još jedan fantastičan meč i slavio proitiv Alježa Bedenea bez velikih problema, Filip Krajinović, srpski teniser, ozbiljno se namučio protiv Feliksa Ože Alijasima.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2022
Đoković je nezaustavljiv – prošetao se do osmine finala
Krajinović je pružio odličan otpor Kanađaninu i nije mu dopustio nijednu priliku za oduzimanje servisa.
Konačno je i Filipu nešto bolje funkcionisao servis i Alijasim nije imao previše prostora da napadne.
Utisak je da je sve to moglo i drugačije da se završi, ali jednostavno se nije najbolje snalazio u taj-brejkovima prva dva seta.
U prvom setu Krajinović se držao do rezultata 4:3 u taj-brejku, a onda potpuno posustao.
U taj-brejku drugog seta bila je slična priča, držao se do 3:2, a onda je ponovo Alijasim preuzeo kontrolu.
Posle toga Filip je počeo da igra bolji tenis, u trećem setu je stigao i do brejka prednosti, poveo sa 4:2, ali se Alijasim vratio i u ludom gemu posle pet brejk šansi uspeo da oduzme servis srpskom teniseru.
S obzirom na to da je Kanađanin deveti igrač sveta, Filipu treba „skinuti kapu“ za odličnu partiju posle koje ipak nema previše razloga da bude nezadovoljan.
Printskrin - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2022
Velikani uz velikana: Venger, Zidan i Vidić gledaju Đokovića
17:38 27.05.2022
Kraj za Filipa – 6:7, 6:7, 5:7
17:26 27.05.2022
Kanađanin vratio brejk – 6:7, 6:7, 4:4
Posle velike borbe je Alijasim uspeo da iskoristi brejk priliku i vrati se u treći set.
17:12 27.05.2022
Filip vodi uz brejk – 6:7, 6:7, 4:2
Krajinović je promenio ritam i poboljšao udarce u trećem setu a to mu je donelo i brejk prenosti.
17:05 27.05.2022
Novak u osmini finala – 6:3, 6:3, 6:2
Ponovo Novak dobija brejk ali ovoga puta mu on donosi veliku pobedu i osminu finala Rolan Garosa.
17:03 27.05.2022
Gem od pobede – 6:3, 6:3, 5:2
Đoković na korak od pobede!
16:58 27.05.2022
Bedene ponovo smanjuje – 6:3, 6:3, 4:2
Đoković je vezao nekoliko grešaka i Bedene je sada malo kaše uspeo da dođe do svog gema. Bio je ofanzivniji i izbacio Novaka u nekoliko trenutaka sa terena.
16:56 27.05.2022
Bravo Novače! – 6:3, 6:3, 4:1
Đoković je dobio novi gem i bez problema potvrdio brejk.
16:53 27.05.2022
Egal u trećem setu kod Krajinovića – 6:7, 6:7, 1:1
Filip se drži u trećem setu, ali daleko bolje na terenu deluje Ože Alijasim.
16:52 27.05.2022
Brejk! – 6:3, 6:3, 3:1
Pogrešnu taktiku ima Bedene koji sve vreme pokušava iz sve snage da napada i samim tim pravi sve više grešaka. Te greške donele su čak tri brejk lopte Novaku a on koristi prvu i ima veliku prednost u trećem setu.
16:48 27.05.2022
Novi siguran gem – 6:3, 6:3, 2:1
Lepo je Novak skratio lopticu, ali je Slovenac stigao i poslao izuzetno dobar volej koji srpski as nije mogao da uhvati.
Srećom, Đoković je uputio novi monstruzno jak servis za novu prednost.
16:46 27.05.2022
Izjednačenje u trećem setu – 6:3, 6:3, 1:1
Možda i najsigurniji servis gem od početka meča osvojio je Bedene.
Novak je bio precizan na smeču i spasao je, a onda je usledio i as.
16:44 27.05.2022
Krajinović ispustio i drugi set – 6:7, 6:7
Srpski teniser posustao je u drugom taj-brejku i nije mogao da se odbrani protiv zahuktalog Ože Alijasima.
16:42 27.05.2022
Đoković spašavao brejk loptu – 6:3, 6:3, 1:0
Đoković je ponovo gem otvorio odličnim servisom. Usledio je i dobar izalaza na mrežu, ali i prvi promašeni smeč koji je doneo prvi komplikovaniji gem srpskog asa.
Loše je Novak zahvatio lopticu i poslao je u mrežu, a to je ujedno i označilo i prvu brejk loptu za Bedenea.
Međutim posle sjajnog servisa Novak je bio precizan na smeču i spasao je, a onda je usledio i as.
16:32 27.05.2022
Novak osvaja i drugi set – 6:3, 6:3
Fantastičnim ritetrnom prvi reket sveta došao je do dve vezane set lopte i iskoristio je prvu.
16:31 27.05.2022
Bravo Filipe – 6:7, 5:5
Krajinović se vratio u meč i napravio brejk! Velika drama i boba vode se u drugom setu.
16:29 27.05.2022
Furiozni Novak – 6:3, 4:3
Đoković dobija čak 92 odsto poena na prvi servis i izuzetno lako dolazi do poena i dobija novi servis gem sa nulom.
16:26 27.05.2022
Drži se Bedene – 6:3, 4:3
Bedene posle jakih serisa uspeva da kontroliše poene i ritam. Novak se odobro kreće, ali Bedene u pravim trenucima šalje precizne dijagonale i mnogo je stabilniji na svoj servis nego što je to bio slučaj početkom seta.
16:23 27.05.2022
Maestralni gemovi Novaka – 6:3, 4:2
Prvi reket sveta u ovom meču servira fantastično! Bedene do sada nije imao priliku da napadne već se samo uporno brani i greši.
16:21 27.05.2022
Bedene smanjuje razliku – 6:3, 3:2
Slovenac je sada bolji na svom servisu, a Đoković nema priliku da poveća prednost.
16:19 27.05.2022
Krajinović ispustio servis – 6:7, 5:3
Feliks Ože-Alijasim prvi je došao do brejka u drugom setu i to u važnom momentu jer će iamto prilikud a povenjde sa 2:0