Ognjen Dobrić i Zek Ledej - Sputnik Srbija

Zvezda zadala prvi udarac i povela u finalnoj seriji ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde vode sa 1:0 u finalnoj seriji ABA lige pošto su savladali Partizan sa 90:76 u prvoj utakmici.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Najzaslužniji za trijumf Zvezde bili su Nikola Ivanović sa 18 i Ognjen Dobrić sa 14 datih poena. Kod Partizana je Kevin Panter ubacio 15, a Dalas Mur je doprineo sa 12.
Na startu derbija igralo se prilično tesno, koš za koš, a Partizan se za razliku od ranijih mečeva nije ubacio u nevolje već na startu, Zvezda nije uspela odmah da se odlepi, a prvi je do prednosti od pet poena došao Partizan posle trojke Madara.
Uspeo je tim Željka Obradovića da spusti crveno-bele na mali broj poena i to im je na startu druge deonice donelo i sedam poena prednosti.
U tim momentima Ognjen Dobrić osetio je da mora da reaguje i sa dve trojke je održao crveno-bele u igri što se pokazalo kao važno, a onda se na to nadovezao Dejan Davidovac dobrim potezima i crveno-beli su poveli sa 42:39 posle 20 minuta igre.
Kako je meč odmicao, tako je Crvena zvezda prilazila razlici od 10 poena, dok je Partizan uspevao da održi korak trojkama Pantera i Ledeja.
Ipak, Zvezda se pokazala kao značajno bolji rival i relativno lako je upisala prvu recku.
Partizan će priliku za revanš imati u nedelju, a domaćin će ponovo biti Zvezda.
22:06 27.05.2022
Kraj
Pobeda Crvene zvezde - 90:76
22:03 27.05.2022
Kalinić stavlja tačku
40' – Crvena zvezda stiže do pobede u prvoj utakmici, samo je pitanje koji će rezultat biti na kraju.
22:00 27.05.2022
Avramović gubi loptu, pogađa Mitrović
39' – Jako loš napad Partizana, potom i kontra i Zvezda vodi 86:72. Dva minuta do kraja, Obradović je zatražio tajm-aut.
21:59 27.05.2022
Ivanović ponovo odličan
38' – Pogodio je Ivanović dva slobodna bacanja i stigao do 16. poena, Zvezda vodi 84:72.
21:55 27.05.2022
Ledej i Panter precizni sa penala
37' – Partizan i dalje uspeva da se održi u igri, a sada je svirana i tehnička klupi Crvene zvezde. Panter će na liniju za slobodna bacanja - 80:70
21:48 27.05.2022
Lep potez Mitrovića
35' – Uspeo je Mitrović da proda fintu dvojici igrača Partizana i da pogodi, a na drugoj strani Mur uspeva da pogodi – 78:68.
21:43 27.05.2022
Trojke Ivanovića
32' – Odigrala je Zvezda strpljivo u napadu, a na kraju je Ivanović pogodio trojku, na šta je Lesor odgovorio pogotkom – 73:66. Potom još jedna trojka Ivanovića - 76:66
21:37 27.05.2022
Sjajna trojka Mura
32' – U momentima kada se Partizan muči, Mur je pogodio važnu trojku za 70:61. Pa onda još jedna trojka Mura, Radonjić mora da traži tajm-aut - 70:64.
21:35 27.05.2022
Dobar potez Holinsa
31' – Snažno je Zvezdin Amerikanac krenuo na polaganje i uspeo je da poentira, a onda je pogodio i Vajt za 70:58! Tajm-aut Željka Obradovića.
21:31 27.05.2022
Kraj treće četvrtine
30' – Partizan se održao u igri trojkama Ledeja i Pantera, a u poslednjih 10 minuta meča ulazi se sa rezultatom 66:58.
21:29 27.05.2022
Partizan smanjuje razliku
29' – Posle poena Lesora crno-beli su uspeli da smanje na 64:55, minut je do kraja treće deonice.
21:23 27.05.2022
Panter u seriji!
26' – Kevin Panter drži Partizan u igri u ovim momentima, pa Zvezda sada vodi 58:49, dakle spustio je bek crno-belih prednost ispod 10 razlike.
21:21 27.05.2022
Dobrić pogađa neverovatne trojke!
25' – Dobrić je nastavio da rešeta, sada je pogodio trojku sa ogromne razdaljine, a sa druge strane vraća Panter – 58:45.
21:18 27.05.2022
Kakva trojka Dobrića!
24' – Popularni Šegi pogodio je skoro nemoguću trojku iz ćoška za 53:41! Strašan pogodak!
21:15 27.05.2022
Zvezda se razigrala!
23' – Kako se sada Zvezda razigrala i sa povezanim poenima Voltersa i Dobrića crveno-beli stižu do prednosti od 50:39!
21:11 27.05.2022
Počela je treća četvrtina
21' – Volters pogađa trojku i vodi crveno-bele do najveće prednosti od 46:39. Sada su crno-beli pod velikim pritiskom. Evo onda i pogotka Voltersa iz floutera za 48:39!
21:09 27.05.2022
21' – Utakmica u Pioniru je nastavljena, Kuzmić je fauliran – 43:39.
20:52 27.05.2022
Poluvreme
20' - Posle 20 minuta igre u prvoj utakmici finala ABA lige Crvena zvezda vodi sa 42:39! Vrlo tesna utakmica, neizvesna za sada. Videćemo šta nas čeka u narednih 20 minuta.
20:51 27.05.2022
Trojka Ivanovića!
20' - Sjajna trojka Nikole Ivanovića i Zvezda vodi 42:39!
20:45 27.05.2022
Sjajna serija Davidovca
17' - Opet pogodak Davidovca, sada trojka iz velike udaljenosti i crveno-beli vode sa 39:35.