Dečaci odveli Srbiju u polufinale Evropskog prvenstva!

© Foto : FSSKadeti Srbije
Kadeti Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 26.05.2022
Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Dansku sa 2:1 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Izraelu!
Srpski tim je odigrao sjajnu utakmicu, prvi je poveo, potom primio gol, ali je uspeo da stigne do drugog pogotka i plasmana među četiri najbolje ekipe na Starom kontinentu.
Srbija je povela golom Jan-Karla Simića, momka rođenog u Nemačkoj koji je nedavno odlučio da zaigra za zemlju svog porekla.
On je sjajno iskoristio centaršut kapitena Aleksandra Stankovića u trećem minutu i glavom je plasirao loptu u mrežu.
Izjednačenje je stiglo u 48. minutu, strelac za Dansku bio je Emil Hojlud, a novu prednost Srbiji doneo je Jovan Milošević, fenomenalnim golom u 64. minutu.
Srbija će u nedelju igrati protiv Holandije za plasman u finale Evropskog prvenstva.