Olga doživela „pomračenje“ u „Gradu svetlosti“

© AP Photo / Andy BrownbillSrpska teniserka Olga Danilović
Srpska teniserka Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2022
Srpska teniserka Olga Danilović poražena je u drugom kolu Rolan Garosa od Švajcarkinje Jil Tajhman rezultatom 6:4, 6:1, čime je okončala učešće na drugom Grend slemu u sezoni.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Neshvatljiv pad dogodio se u igri talentovane Srpkinje u meču koji je obilovao brejkovima u finišu prvog seta.
Držala se Olga odlično od samog početka susreta, igralo se gem za gem, sve do šestog gema u kojem je teniserka iz Švajcarske uspela da napravi brejk i da povede rezultatom 4:2.
Tada je na scenu stupila revija brejkova. Ukupno pet gemova u finišu prvog seta i isto toliko brejkova, a kao pobednica je izašla Jil Tajhman koja je slavila 6:4.
Na krilima osvojenog prvog seta Švajarkinja je nastavila u drugom setu. Uzela je gem na sopstveni servis, a onda napravila brejk. Identičan scenario viđen je i u naredna dva gema, pa je na semaforu rezultat bio 4:0 u drugom setu.
Olga je u tim trenucima doživela totalno pomračenje u „Gradu svetlosti“ i uspela je da blesne samo u petom gemu i da smanji na 4:1. Ipak, i naredna dva gema je prepustila rivalki, čime je u drugom kolu završila učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu.
Rolan Garos - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2022
Kraj za Olgu, Novak i Filip nastavljaju trku u Parizu!
Hrvatski teniser Borna Gojo - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2022
Slikao se s Trampom, učio od Novaka i šokirao Srbiju – Filip ima šansu za osvetu! /foto/