Boston uz Tejtuma furiozno izjednačio protiv Majamija

© AP Photo / Charles KrupaDžejson Tejtum
Džejson Tejtum - Sputnik Srbija, 1920, 24.05.2022
Ekipa Boston Seltiksa upisala je pobedu u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije protiv Majamija rezultatom 102;82 (29:11, 28:22, 19:19, 26:30).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Odbrana Bostona napravila je odličan posao na startu utakmice i u potpunosti zaustavila Hitse čiji je procenat šuta iz igre bio na malih 15 odsto.
Furiozni Seltiksi napravili su neverovatnu seriju i poveli sa 18:1 u prvoj deonici u kojoj su do kraja sačuvali prednost od 18 poena.
Probudio se Majami u drugoj četvrtini, a poeni su najpre upisani preko četiri trojke koje su ih vratile u igru.
Ipak, neoprezno su izgubili tri lopte i nisu uspeli da se nadoknade prednost Bostona.
Treća četvrtina donela je sporiji ritam i nešto više grešaka Seltiksa, međutim odbrana je i dalje radila izuzetno dobar posao.
Boston je četiri puta izgubio loptu u poslednjoj deonici i stao u napadu, ali je velika razlika već bila napravljena i iako je četvrtina pripala Majamiju to je sve što su dobili u noći između ponedeljka i utorka.
Do pobede je predvodio Džejson Tejtum koji je dao 31 poen i upisao osam skokova uz pet asistencija.
Viktor Oladipo bio je najbolji u Majamiju sa 23 poena, četiri skoka i šest asistencija, a Hitse je moglo da obraduje i to što je Džimi Batler bio na parketu i upisao šest poena, sedam skokova i jednu asistenciju bez obzira na povredu iz prethodne utakmice.