Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda uvela u produžetak – ali pala posle drame u Ljubljani: Igraće se majstorica

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u drugoj polufinalnoj utakmici od Cedevite posle produžetka rezultatom 80:88 (29:24, 15:19, 10:16, 22:17, 4:12).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Crveno-beli ušli su u utakmicu identično kao što su uradili i u Beogradu, ali takva igra viđena je samo prvih nekoliko minuta.
Košarkaši Cedevite vraćali su se tokom cele prve četvrtine iako je Zvezda imala plus 11 u jednom trenutku.
Druga četvrtina donela je potpuno drugačiju utakmicu jer su Zoran Dragić i Joko Blažić bili sve opasniji po ne tako sjajnu odbranu Zvezde.
Pali su crveno-beli, a poseban problem zadavala su nerealizovana slobodna bacanja kojih je Zvezda na kraju imala samo 30 odsto uspešnih.
Potpuno je Cedevita kontrolisala utakmicu u drugoj četvrtini, dok je Zvezda bila ta koja je jurila razliku.
Treća deonica igre donela je pad kod obe ekipe pa nije bilo viđeno puno poena, a onda je u poslednjih deset minuta usledila prava drama.
Zvezda se uporno vraćala, a Edo Murić uporno pogađao i vraćao prednost. Prelomni trenuci dogodili su se u poslednjoj sekundi kada je Mitrović posle promašaja tima dao koš uz faul.
Priznali su se poeni a onda je i slobodnim bacanjem Mitrović uveo u produžetke.
Crveno-beli nisu ušli dobro, odbrana je stala, a Cedevita ponovo preko Murića stigla do ključne razlike.
Najkorisniji je bio Murić sa 21. poenom i sedam skokova dok je Ognjen Dobrić dao 15 poena, upisao šest skokova i jednu asistenciju za Crvenu zvezdu.
Posle drugog polufinalnog meča rezultat je 1:1 i odlučiće majstorica.
Boban Marjanović - Sputnik Srbija, 1920, 16.05.2022
Srpski div je pobesneo, jedva su ga zaustavili /video/
20:56 16.05.2022
80:88 - Poraz Zvezde
Potpuno je stala odbrana Zvezde, Kalinić je izgubio loptu, a Cedevita mirno privela produžetak kraju sa plus osam i donela 1:1.
20:49 16.05.2022
2′ – 76:78 Vodi Cedevita
Loš početak na početku produžetka i jedne i druge ekipe. Rampa Murića donela je novu loptu Cedeviti, a Mitrović je završio utakmicu posle pet faulova.
Omić je precizan sa oba slobodna bacanja.
20:43 16.05.2022
40′ – 76:76 Drama i produžeci!
Holins i Dobrić pogađaju za ulazak u dramu, ali je onda Ivanović promašio trojku koja bi donela novi egal.
Izuzetno loša Zvezda sa linije za slobodna bacanja ima samo 30 odsto. Ivanović pravi faul pri rezultatu 73:74 a Murić je uspešan sa oba slobodna bacanja.
Na tri sekunde pre kraja Zvezda je imala napad promašenu trojku ali je Mitrović pogodio. Međutim zakasnio je...
Ali, izborio je slobodno bacanja, sudija je priznao prethodni koš i ide se u produžetke!
20:26 16.05.2022
38′ – 68:71
Na samo dva minuta do kraja Cedevita je napravila veliku razliku od devet poena.
Ali onda neverovatna Zvzeda vezuje dve trojke.
20:18 16.05.2022
36′ – 62:67
Ne dozvoljava Murić crveno-belima da se približe. Nova trojka ponovo donosi Cedeviti plus pet.
20:14 16.05.2022
34′ – 62:64
Ponovo se Zvezda vraća sa vezanim trojkama. Najpre je pogodio Dobrić koji je odlična, a onda i Volters.
20:11 16.05.2022
32′ – 56:62
Pulen pogađa za veliku prednost Cedevite,a Dobrić smanjuje.
20:07 16.05.2022
30′ – 54:59
Muče se košarkaši Zvezde i ne uspevaju da postave odbranu, a Ferel koristi svaku priliku i upisuje novu trojku.
20:00 16.05.2022
28′ – 52:56 Odličan Dragić
Glavni problem Crvene zvezde je Dragić koji je razigran i redovno vraća prednost u domaći tim.
19:52 16.05.2022
26′ – 52:52 Dve trojke Zvezde
Dve trojke vezuju Ognjen Dobrić i Branko Lazić za prednost crveno belih, ali ona ponovo nije potrajala jer je Omić bio precizan sa druge strane
19:47 16.05.2022
24′ – 46:50 Prednost ponovo kod Cedevite
Ferel nastavlja seriju tim iz Ljubljane, a onda plus četiri donosi Murić.
19:45 16.05.2022
22′ – 44:45 Napeto
Dragić je nastavio sa odličnom partijom i vezao dva uspešna slobodna bacanja pa je utakmica postala izuzetno neizvesna.
19:25 16.05.2022
20′ – 44:43 Kraj drugog poluvremena
Vratio se Volters, a onda je Ognjen Dobrić poneo doneo prednost Zvezdi i to u završnici prvog poluvremena.
19:19 16.05.2022
18′ – 40:36 Pad Zvezde!
Stala je Zvezda, a razigrali su se Blažić i Pulen koji sada čuvaju prednost Cedevite.
19:13 16.05.2022
16′ – 36:38 Vodi Cedevita!
Trojkom je Edo Murić doveo domaći tim prvi put do prednosti. Pogodio je i Volters, ali drži se sada domaći tim.
19:11 16.05.2022
14′ – 33:33 Egal!
Blažić dovodi Cedevitu na samo minus tri poena ali precizan je bio i Vajt. Ali uporan tim iz Ljubljane stigao je do izjednačenja.
19:01 16.05.2022
12′ – 31:25 Zvezda drži prednost
Slab ritam na obe strane na startu druge deonice igre. Samo jedan poen upisala je Cedevita, a onda je Luka Mitrović vezao dva poena.
18:55 16.05.2022
10′ – 29:24 Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda je bolje ušla u utakmicu, najzaslužnije su za to bile pogođene trojke, ali je Pulen vrati domaćina u igru.
18:44 16.05.2022
6′ – 22:14 Pokušava Cedevita
Alen Omić prekida seriju Crvene Zvezde, ali Vajt pogađa petu trojku iz petog pokušaja za crveno-bele.
Dragić krade loptu i pokušava da vrati domaći tim.
18:36 16.05.2022
4′ – 16:5 Furiozna Zvezda
Počela je da se vraća Cedevita ali Ostin Holins pogađa za novu prednost, a onda je sjajan i Kalinić.