Detalj sa utakmice Partizan – Cibona - Sputnik Srbija

Ledej je heroj ali Partizan je zaustavljen u poslednjim sekundama

Košarkaši Partizana izgubili su u poslednjim sekundama drugu polufinalnu utakmicu ABA lige od Budućnosti rezultatom 71:72 (17:20,10:18, 22:17, 22:17). Finalista će biti odlučen u majstorici.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Partizan je stigao u Podgoricu sa meč loptom, ali je utakmicu počeo izrazito loše i već od starta delovalo je da će je teško iskoristiti.
Košarkaši Budućnosti dobro su se branili, ali u nekim trenucima nisu ni morali jer je napad crno-belih funkcionisao izuzetno loše.
Kevin Panter nije uspeo da upiše nijedan poen i to je bilo najveće neprijatno iznenađenje za Partizan.
Kendrik Peri napravio je razliku za Budućnost u prvoj deonici, a crno-beli su uspeli da smanje na samo tri poena razlike iako je delovalo da će biti i više na kraju prve deonice – 17:20.
Još lošije je delovala ekipa Partizana u drugih deset minuta igre, imali su mnogo izgubljenih lopti i bili daleko od ritma – 10:18.
Treća deonica donela je potpuni preokret i seriju trojki Partizana. Ređali su se Rade Zagorac i Aleksa Avramović, ali se najviše istakao maestralni Zek Ledej koji je apsolutni heroj.
Uspeo je Partizan da dobije treću deonicu i najavi dramu u poslednjih deset minuta – 22:17.
Potpuno je drugačije delovala ekipa Željka Obradovića dok je Budućnost sve slabije i bezuspešnije napadala.
A onda je serija poena Ledeja donela neverovatnu završnicu i prvu prednost Partizana na samo minut i po do kraja utakmice.
Na dvadeset sekundi do kraja Mur je pogodio za prednost, a Micov je sa druge strane doneo trojku kojom je ostvario pobedu Budućnosti i 1:1 u polufinalnim utakmicama.
Daleko najefikasniji igrač je bio Ledej sa 28 poena, osam skokova i jednom asistencijom, dok je u timu Budućnosti najbolji bio Peri sa 15 poena, pet skokova i takođe jednom asistencijom.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2022
Srbin nije tražio cveće, ali su se Amerikanci još jednom obrukali
22:37 15.05.2022
40′ – 71:72 Pobeda Budućnosti
Partizan je na samo minut i po pred kraj izjednačio, a onda je heroj Ledej doneo poene za prvu prednost crno-belih!
Posle slobodnih bacanja izjednačili su Podgoričani, a onda je pogodio Dalas Mur. Micov je dao herojsku trojku i ovu utakmicu učinio neverovatno samo nekoliko sekundi pred kraj.
Partizan je imao samo četiri sekunde i nije uspeo da se vrati.
22:30 15.05.2022
38′ – 64:67 Moćni Ledej
Ledej dovodi Partizana do samo dva poena zaostatka, ali neumorni Peri iz teške pozicije pogađa za tri.
Smailagić je napravio faul, a Jagodić Kuridža bio je polovičan sa linije slobodnih bacanja. A onda je Zagorac pogodio drugu trojku i sjajni Ledej ispratio u narednom napadu novim poenima.
22:26 15.05.2022
36′ – 57:61 Juri Partizan
Avramović gubi 12. loptu za crno-bele, ali ne koriste Podgoričani napad.
22:21 15.05.2022
34′ – 54:61 Budućnost čuva prednost
Mnogo bolje deluje Partizan u poslednjih deset minuta, ali Kevin Panter je najveće neprijatno iznenađenje jer ne može da ubaci koš.
Približavaju se ali i dalje ne uspevaju ni do izjednačenja.
22:15 15.05.2022
32′ – 52:57 Ledej predvodi crno-bele
Nastavlja Ledej sa serijom trojki za Partizan, a onda je usledila i jedan dobra odbrana crno-belih.
Popović čuva prednost za Budućnost posle dobrog prodora.
22:10 15.05.2022
30′ – 49:55 Kraj treće četvrtine
Iz teške pozicije pogađa trojku Avramović, ali sa druge strane sa poludistance upisuje poene i Kobs.
22:07 15.05.2022
28′ – 45:51 Zagorac!
I Rade zagorac pogađa trojku i pokušava da vrati crno-bele u igru, ali precizan je sa druge strane i Filip Barović.
Avramović je ukrao loptu, a Alen Smailagić daje novu trojku i smanjuje na minus šest!
22:02 15.05.2022
25′ – 39:49 Trojka Avramovića
Avramović pogađa trojku i vraća Partizan na minus deset.
21:57 15.05.2022
22′ – 31:43 Ništa se ne menja u igri Partizana
Daje Ledej poene za crno-bele ali trojku daje Micov jer se Partizan nije dobro odbranio.
Rade Zagorac napravio je ličnu grešku, a Peri je dobio tri slobodna bacanja i povećao prednost na plus 12.
21:37 15.05.2022
20′ – 27:38 Kraj prvog poluvremena
Košarkaši Budućnosti odigrali su odličan posao u odbrani na kraju prvog poluvremena.
Partizan se mučio i igrao daleko lošije nego prethodno polufinale. Na kraju i nova trojka za Podgoričane i velikih plus 11.
21:32 15.05.2022
18′ – 25:33 I dalje prednost za Budućnost
I dalje Partizan ne može do izjednačenja. Kobs predvodi sa devet poena Budućnost i čuva stečenu razliku.
21:25 15.05.2022
16′ – 21:27 Serija Budućnosti
Serija grešaka na obe strane i slab ritam utakmice bez previše atraktivnih poteza i dobrih napada.
21:23 15.05.2022
14′ – 19:27 Serija Budućnosti
Ponovo su na startu druge deonice crno-beli ispali iz ritma i Budućnost je napravila seriju od pet poena.
21:11 15.05.2022
10′ – 17:20 Kraj prve četvrtine
Muče se crno-beli i teško pronalaze ritam na početku druge polufinalne utakmice.
Ipak u poslednja dva minuta pojačali su ritam i smanjili razliku.
21:02 15.05.2022
8′ – 10:16 Greše crno-beli
Nova ukupno treća izgubljena lopta za Partizan olakšava posao košarkašima Budućnosti koji stižu du novih poena preko Jagodića Kuridže.
20:57 15.05.2022
6′ – 8:14 Zakucavanje Lesora
Kobs je dao novih tri poena, a Matijas Lesor je upisao peti poen, a odmah potom upisao i ličnu grešku.
Za kratko vreme Aleksa Avramović pravi dva faula i crno-beli ispunjavaju bonus.
20:53 15.05.2022
4′ – 4:9 Dobra odbrana Budućnosti
Dobar posao obavljaju košarkaši Budućnosti u odbrani, a crno-beli teško dolaze do koševa. Jan Madar prekida niz promašaja, a sa druge strane čuva prednost Džastin Kobs.
Partizan se muči i sa izgubljenim loptama.
20:49 15.05.2022
2′ – 2:6 Bolje krenula Budućnost
Kendrik Peri otvara meč trojkom za Budućnost, a sa druge strane greši Zek Ledej, Prve pone za Partizan upisao je Matijas Lesor i to uprkos odličnoj odbrani podgoričkog tima.
20:33 15.05.2022
Dobro došli!
Od 20:45 pratićemo drugi polufinalni meč plej-ofa ABA lige između košarkaša Partizana i Budućnosti.