Cicipas i Zverev prvi polufinalisti Rima

© AFP 2023 / VALERY HACHEStefanos Cicipas Aleksandar Zverev
Stefanos Cicipas Aleksandar Zverev - Sputnik Srbija, 1920, 13.05.2022
Prvi polufinalni par Mastersa u Rimu čine Aleksandar Saša Zverev koji je savladao Kristijana Garina rezultatom 7:5, 6:2 i Stefanos Cicipas koji je eliminisao Janika Sinera rezultatom 7:6, 6:2.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Saša Zverev i Stefanos Cicipas odigraće 12. međusobni duel u polufinalu Rima posle ubedljivih pobeda u četvrtfinalnim mečevima.
Najpre je na teren izašao Zverev protiv Garina koji se dobro držao i uspeo da vrati brejk Nemcu u prvom setu.
Ipak u samoj završnici Zverev je odigrao odličan gem, vezao tri brejk šanse i iskoristio prvu.
Loše je Garin ušao i u drugi set i bilo je jasno da će Nemac imati lak zadatak što je i potvrdio sa dva brejka.
Nakon njih na teren su izašli Stefanos Cicipas i Janik Siner koji je imao veliku podršku domaće publike.
Ipak, bučni Rim nije mogao da pomogne Italijanu jer je Grk bio izuzetno raspoložen.
U napetom i dramatičnom prvom setu obojica tenisera uzeli su po brejk, pa je odlučio taj-brejk u kojem je Cicipas delovao mirnije i strpljivije.
Drugi set bio je priča za sebe, jer je Stefanos nametnuo ritam od starta i posle dva brejka došao je i do meč lopte.
Nakon neiskorišćene prve usledila je druga na koju se čekalo jer je pozlilo čoveku u publici.
Ipak, posle pauze od deset minuta Cicipas je iskoristio meč loptu i zakazao polufinale sa Sašom Zverev.