Srpski košarkaš Miloš Teodosić – Virtus Bolonja - Sputnik Srbija

Bolonja slavi Teodosića – Srbin odveo Virtus u Evroligu

Košarkaši Virtusa predvođeni Milošem Teodosićem osvojili su trofej Evrokupa posle pobede nad Bursom rezultatom 80:67 ( 25:12,16:19, 21:22, 18:14). Srpski as bio je najefikasniji igrač utakmice i poneo je MVP titulu.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Neverovatna partija Miloša Teodosića dovela je Virtus do Evrolige i trofeja Evrokupa. Bajka koju je Dušan Alimpijević pisao sa timom Burse je završena u finalu, a favorit iz Italije nije pobeđen.
Utakmicu je trojkom otvorio Teodosić i tako nagovestio dominaciju koja je trajala velikim delom finala.
Od starta je Virtus bio bolji, a rezultat je bio dokaz da Bursa nije mogla da nađe rešenje za odbranu italijanskog tima.
Prva četvrtina prošla je u znaku domaćeg tima koji je predvodio srpski as. Pomogla su i dva rana faula Nidama.
U drugoj deonici pojačala je Bursa ritam i bila bolja, ali nedovoljno da stigne rezultatski uporni Virtus.
U trenucima kada je ekipa Dušana Alimpijevića pravila povratničku seriju Teodosić i Vims vraćali su domaće u igru i pravili sve veću razliku.
Napeta treća deonica pripala je ponovo Bursi, ali je napad Virtusa i dalje funkcionisao zbog čega su gosti bili u zaostatku.
Uspeli su košarkaši gostujuće ekipe da se približe na samo minus pet, ali radost je kratko trajala i preko dve uzastopne trojke srpskog asa prednost italijanskog kluba se vratila na plus 15.
Najefikasniji na utakmici i igrač koji je poneo MVP titulu bio je Miloš Teodosić sa 21. poenom, jednim skokom i tri asistencije.
Duždinski je bio najbolji u timu Burse sa 14 poena.
Srpski košarkaš – Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2022
Nazivao je Jokića „klincem“ i ponovo nije zadovoljan: „Kriv je ovakav svet!“
22:33 11.05.2022
40′ – 80:67 Virtus je šampion Evrokupa!
Vins je sprečio maestralnim blokadama poene Burse, a navijači su polako krenuli da slave i poneli Teodosića do novih poena i 13 poena razlike.
22:23 11.05.2022
38′ – 78:67
Dunđinski pogađa trojku za Bursu, a Nidam pravi peti faul! Žaite nastavlja sa sjajnom partijom i zakucava za nove poene.
22:20 11.05.2022
36′ – 73:62
Nidam je bio siguran i nastavio da drži priključak gostiju, ali Belineli sa druge strane pogađa za tri.
22:16 11.05.2022
34′ – 70:60
Nekoliko izuzetno loših napada vezao je Virtus, ali Bursa nije uspela da iskoristi. Šengelija je slomio odrbanu gostiju i ponovo vratio rezultat ekipi.
22:11 11.05.2022
32′ – 64:59
Bitim je probio odbranu domaćih i doneo pravu dramu na startu poslednje deonice. Samo pet poena razlike je za Virtus.
22:09 11.05.2022
30′ – 62:53
Nema gostujući tim rešenje za odbranu Virtusa. Pred poslednjih deset minuta domaći tim čuva prednost.
22:00 11.05.2022
28′ – 58:43
Maestralni Teodosić vezao je dve trojke i ponovo demoralisao Bursu koja ne može nikako da stigne domaću ekipu.
21:59 11.05.2022
26′ – 52:43
Bursa se posle novih slobodnih bacanja vratila i smanjila prednost domaćih na samo sedam poena. Ipak, precizan je bio i Vins.
21:53 11.05.2022
24′ – 50:39
Sigurnije deluje Bursa na početku drugog poluvremena. Teodosić je ponovo probio odbranu rivala i upisao poene. Tornika Šengelija dodatno je uvećao razliku.
21:28 11.05.2022
20′ – 41:31
Dominacija tima iz Bolonje se nastavila. Loša je Bursa u napadu, sudije su oštre a Nisam je dobio i četvrti faul.
Semspon je nove poende doneo sa slobodnih bacanja, a Alimpijević će na pauzi morati da potraži rešenje za rupe u odbrani i bolji prodor.
21:19 11.05.2022
18′ – 37:24
Holand je preko slobodnih bacanja donosio probleme ekipi Dušana Alimpijevića, dok je Virtus bio u padu i nekoliko minuta nije postigao poene. Teodosić je trojkom i 11. poenom zaustavio crnu seriju promašaja.
Problem bi u nastavku meča Virutsu mogle da naprave i dve brze lične greške Žaitea odnosno tri ukupno.
21:13 11.05.2022
16′ – 34:22
Dosta promašaja na obe strane. Brzo se igralo, bilo je sjajnih asistencija ali lopta nije želela u koš.
21:10 11.05.2022
14′ – 34:20
Sempson je nastavio da povećava prednost domaćih, a Bitim je bio uspešan sa slobodnih bacanja i smanjio je na deset poena.
Kevarijus Hejs bio je doabr u odbrani, ali je Vims bio nezaustavljiv i nastavio sa sjajnom partijom Virtusa.
21:04 11.05.2022
12′ – 29:15
Drugu deonicu otvorio je Džon Holand koji je smanjio razliku trojkom, ali samo na kratko jer je Džakar Sampson lako došao do novih poena za Virtus.
Pored lakih poena i očiglednih problema u odrbani, Bursa ima i problem sa faulovima jer je Nidam napravio već treći.
20:58 11.05.2022
10′ – 25:12
Ubedljivije je delovala domaća ekipa kojoj Bursa nije uspevala previše da zapreti i nije bila dobra sa šuterske pozicije. Tačku na prvu deonicu stavio je trojkom Marko Belineli.
20:51 11.05.2022
7′ – 16:10
Pokušava Bursa da se vrati preko poen Dereka Nidama i Omera Ala.
20:43 11.05.2022
5′ – 14:7
Virtus je nešto ofanzivnije ušao u finale, a najraspoloženiji su Teodosić koji već ima osam poena i Kajl Vims sa pet. Već je sedam poena razlike za domaćina.
20:37 11.05.2022
2′ - Odmah Teodosić!
Bursa dolazi do prvih poena, ali Miloš Teodosić daje prvu trojku na utakmici i donosi prednost Virtusu.