Vlahovićeva majstorija nije bila dovoljna – Inter osvojio Kup

© Tanjug / Fabio FerrariDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2022
Fudbaleri Intera savladali su Juventus posle produžetka rezultatom 4:2 i došli do trofeja italijanskog Kupa. Srpski fudbaler Dušan Vlahović postigao je gol u 52. minutu utakmice za prednost Juventusa od 2:1, ali je Inter uspeo da preokrene meč.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Fudbaleri Intera već su u sedmom minutu poveli posle gola Nikolo Barele i to je donelo više samopouzdanja ekipi Intera koja je nastavila u odličnom ritmu.
Posed lopte posle dvadeset minutu bio je 28 odsto Juventusa naspram čak 78 za Inter.
Prvo poluvreme završeno je u korist Intera, ali je Juventus bolje ušao u drugu deonicu igre.
U 50. minutu Aleks Sandro doneo je remi i postigao odličan gol za 1:1.
Posle samo dva minuta, lopta se odbila do Dušana Vlahovića koji je sjajno iskoristio priliku i preokrenuo rezultat.
Čuvali su vođstvo do 80. minuta kada je Hakan Čalhanoglu posle starta Leonarda Bonučija izveo penal za i pogodio za 2:2.
Finale je ušlo u produžetke, a ponovo su spretnije delovali fudbaleri Intera koji su dobili novi penal u 99. minutu utakmice.
Ivan Perišić bio je precizan i Inter je ponovo poveo sa 3:2.
Potonuli su fudbaleri Juventusa, a Perišić je u 102. minutu stavio tačku i još jednom dao sjajan gol za 4:2 i titulu Kupa Italije.