Bakljada i pun stadion lansirali Šalke ekspresno u elitu /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 08.05.2022
Šalke je prošle sezone ispao u Cvajtu, a onda je usledio ekspresni povratak u Bundesligu. Gubili su na poluvremenu od Sankt Paulija rezultatom 2:0, da bi do kraja uspeli da dođu do potpunog preokreta - 3:2, što je bilo dovoljno za „kambek“ u elitnom društvo.
Sankt Pauli je vodio golovima Hrvata Igora Matanovića, ali je dupke puna Veltins arena u Gelzenkirhenu u nastavku „progutala“ goste.
Simon Terode pogodio je već u 47. minutu, čime je najavljeno bolje izdanje Šalkea, da bi isti igrač u 71. minutu izjednačio.
Samo sedam minuta kasnije Zalazar je uspeo da zatrese mrežu Sankt Paulija i da slavi rezultatom 3:2, a gosti iz Sankt Paulija susret su okončali sa desetoricom na terenu, s obzirom na to da je Matanović isključen.
Još jedno mesto je preostalo za ulazak u Bundesligtu, a bitku vode Hamburger, Darmštat i Verder.
Verder iz Bremena, čije boje brani srpski reprezentativac Miloš Veljković u nedelju gostuje Aueu i u slučaju osvajanja tri boda ponovo bi se vratio n adrugu poziciju, koju trenutno zauzima Hamburg.