Ništa bez drame, ali – Partizan je barem na trenutak ponovo ispred Zvezde

© Foto : FK PartizanNikola Terzić
Nikola Terzić - Sputnik Srbija, 1920, 07.05.2022
Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu u 35. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0.
Partizan je došao do rutinskog trijumfa na domaćem terenu savladavši Vošu treći put ove sezone.
Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno već u prvom poluvremenu, pošto su izabranici Alkesandra Stanojevića otišli na pauzu sa prednošću od 2:0 golovima Terzića i Gomeša.
U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja sve do same završnice, kada je Vojvodina dodala gas, ali u 89. minutu propustila ogromnu priliku preko Veljka Simića.
Gosti su tada tražili jedanaesterac, ali od toga nije bilo ništa. Međutim, to nije bilo sve to je viđeno na stadionu u Humskoj.
U 93. minutu je Vojvodini zbog ofsajda poništen gol zbog ofsajda, ali je odluka preinačena. Mrežu Stevanovića zatresao je Nešković.
Ovom pobedom crno-beli su ostali u trci za šampionsku titulu Srbije, pošto sada imaju bod više od Crvene zvezde, ali i utakmicu više. Crveno-beli u subotu od 17 časova dočekuju Radnički Niš.