Kostićev Ajntraht slavio u Londonu, minimalac Lajpciga protiv Rendžersa /video/

© AP Photo / Kirsty WigglesworthFilip Kostić i Ben Džonson, Liga Evrope
Filip Kostić i Ben Džonson, Liga Evrope - Sputnik Srbija, 1920, 28.04.2022
Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su na gostovanju Vest Hem 2:1 (1:1) u prvom polufinalnom meču Lige Evrope. U drugoj utakmici večeri Lajpcig je slavio protiv Rendžersa 1:0 (0:0).
Ajnatraht našeg Filipa Kostića napravio je veliki korak ka finalu Lige Evrope. Gosti iz Frankfurta trijumfovali su usred Londona protiv favorizovanih Čekićara.
Kostić je odigrao dobru utakmicu, ali su partiju izneli Knauf i Kamada golovima u prvom i 54. minutu.
Samo što je utakmica počela Ajntraht je poveo. Santos Bore je asistirao, a Knauf pogodio za 0:1.
Domaćin je posle dvadeset minuta odgovorio kada se Antonio našao na pravom mestu.
Do poluvremena nije bilo golova, pa se na pauzu otišlo sa nerešnim rezultatom.
U nastavku utakmice gosti su ponovo uspeli prvi da dođu do gola prednosti. Kamada je iskoristio odbitak i bez većih problema prosledio je loptu u mrežu.
Vest Hem je pokušavao da dođe do izjednačenja, u 69. minutu Benrama je pogodio stativu, ali mreže su mirovale.
Nakon prvih devedeset minuta „miriše“ na nemačko finale u Ligi Evrope, pošto je Lajpcig pobedio Rendžers, 1:0.
Jedini gol na utakmici postigao je Anhelinjo u 85. minutu. Strašan udarac.
Ovo nisu bile jedine evropske utakmice ovog četvrtka. Igralo se i u Ligi konferencija gde je pobedu ostvario Fejenord protiv Marseja (3:2), dok su Lester i Roma odigrali bez pobednika, 1:1.