Toronto izbegao metlu, Embid neutralisan – pritisak na Filadelfiji /video/

© AP Photo / Chris YoungPrešus Ačuva, Paskal Sijakam i Džoel Embid, NBA
Prešus Ačuva, Paskal Sijakam i Džoel Embid, NBA - Sputnik Srbija, 1920, 23.04.2022
Košarkaši Toronto Reptorsa pobedili su Filadelfiju Seventisikserse 110:102, čime su smanjili na 3-1 u seriji u prvoj rundi plej-ofa NBA.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Ekipa iz Kanade izbegla je čuvenu „metlu“ i produžila je seriju makar za još jednu utakmicu, a neće biti iznenađenje ukoliko duel potraje i više od pet mečeva.
Od starta se očekivalo da će Toronto i Filadelfija voditi žestoku borbu, ali su Siksersi sa tri pobede pokazali da su spremni za velika dela.
Ipak, Reptorsi im nisu dozvolili da slave i četvrti put, te će morati još malo da se pomuče ukoliko žele do polufinala Istočne konferencije.
Utakmica je prelomljena u četvrtoj četvrtini i dva su faktora koja su uticala na ovakav ishod – Paskal Sijakam i odbrana Toronta.
Džoel Embid, kandidat za MVP, potpuno je neutralisan, a Sijakam je iz napada u napad poentirao i time je vukao ekipu ka pobedi.
Kamerunac je utakmicu završio sa 34 poena, osam skokova i pet asistencija, a pratili su ga Trent sa 24, Jang sa 13 i Anunobi sa 10 poena.
Toronto ima za čime i da brine, pošto je Fred Vanvlit zbog povrede na terenu proveo samo 14 minuta. Uprkos tome ekipa je uspela da slavi i smanji na 3-1.
Na drugoj strani Harden je postigao 22 poena, Embid 21, a Heris 15 poena.
Serija se sada seli u Filadelfiju gde će domaćin pokušati da pobedom obezbedi prolaz u drugu rundu.