Zvezda „pregazila“ Igokeu za kraj ligaškog dela sezone

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener Crvene zvezde Dejan Radonjić
Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić - Sputnik Srbija, 1920, 23.04.2022
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu 85:66 u poslednjoj utakmici ligaškog dela sezone.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Izabranici Dejana Radonjića okončali su prvi period sezone ubedljivom pobedom, ukupno 24. u odigranih 26 utakmica.
Crveno-beli su od prve četvrtine nametnuli svoj ritam i gosti iz Laktaša ni u jednom trenutku meča nisu uspeli da budu ravnopravan rival.
Zvezda je na poluvremenu imala deset poena prednosti, 43:33, u nastavku je dodatno uvećala prednost te je poslednja četvrtina odigrana u laganom ritmu jer se pobednik već znao.
U četvrtoj deonici domaćin je imao i +23 (77:54), ali su Igosi uspeli da smanje zaostatak i na kraju je rezultat iznosio – 85:66.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 16 poena, Holins je dodao 13, a Simonović je postigao 11 poena.
Kod gostiju Voler je ubacio 16 poena, Stivens 12, dok su po 10 postigli Tanasković, Robinson i Ilić.
Zvezda je ligaški deo završila skorom 24/2, dok je Igokea peta sa 15/11.