Novak Đoković i Laslo Đere - Sputnik Srbija

Spektakl srpskih tenisera u Beogradu!

Teniski turnir Srbija open trećeg dana doneo je publici tri spektakularna duela koja ste mogli da pratite uz Sputnjik. Miomir Kecmanović je savladao Džona Milmana, Novak Đoković posle preokreta Lasla Đerea, a Filip Krajinović je izgubio od Tijaga Monteira.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Dan je otvorio Miomir Kecmanović, srpski teniser koji igra u najboljoj formi od svih domaćih igrača i savladao je Džona Milmana iz Australije.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2022
Miša pobedio i sebe i Džona!
Kasnije na terenu trebalo je da se nađu ruski takmičari Roman Safijulin i Karen Hačanov, ali je taj meč otkazan.
U duelu Novaka Đokovića i Lasla Đerea viđena su tri seta, a pobedu je odneo prvi teniser sveta posle velike borbe.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2022
Epski duel Lasla i Novaka – Đoković ostaje u borbi za Beograd!
Program su zatvorili Filip Krajinović i Tijago Monteiro, Brazilac je slavio u dva seta i izbacio srpskog tenisera sa turnira.
Mečeve pratite uz Sputnjik.
22:24 20.04.2022
6:4, 6:1 – Kraj za Filipa
Neverovatno, meč je završen za manje od 90 minuta.
22:02 20.04.2022
6:4, 3:0 – Da li se Filip predao?
Dva brejka za Monteira u drugom setu...
21:50 20.04.2022
6:4 – Krajinović izgubio set!
Spasao je Filip jednu set loptu protiv 110. igrača na ATP listi, sprečio je i drugu, ali ne i treću...
21:44 20.04.2022
5:4 – Krajinović gubi gem!
Filip Krajinović protiv Tijaga Monteira nije imao težak posao sve do devetog gema kada je rivalu dozvolio da napravi brejk i dođe do prilike da servira za set.
20:28 20.04.2022
2:6, 7:6, 7:6 – Pobeda Đokovića!
Po jedan mini brejk na startu dodatnog perioda, ali i nerešenih 2:2, ali je prednost stekao Đere, udarcem pravo na liniju posle čega je Novak promenio reket i izjednačio na 3:3.
Nadljudskim naporima Đoković je vraćao lopte Đerea i uspeo da izjednači na 4:4 pošto je Laslo promašio zicer posle čega je stekao i dve meč lopte.
Iskoristio je prvu i pobedio!
20:23 20.04.2022
2:6, 7:6, 6:6 – Opet taj-brejk!
Lagan gem za Đokovića.
20:19 20.04.2022
2:6, 7:6, 5:6 – Epski gem!
Đere je svom snagom ušao u svoj servis gem, napadao je čak i iz drugog servisa, ali je propustio dve prilike da okonča gem.
Drugu mu je Đoković uskratio fenomenalnim drop udarcem sa osnovne linije, a zatim je stigao i do brejk lopte koju nije iskoristio posle briljantnog forhenda Đerea.
Novak nije realizovao ni drugu brejk loptu, od vrha mreže je odskočila pravo na liniju za izjednačenje, a potom je i završio gem.
20:05 20.04.2022
2:6, 7:6, 5:5 – Nerešeno!
Novak je stigao do 40:0, a kraj gema je Đere sprečio briljantnim forhendom.
Ipak, Đoković je izjednačio na 5:5.
20:03 20.04.2022
2:6, 7:6, 4:5 – Novak servira za opstanak
Đere je na gem od pobede.
19:57 20.04.2022
2:6, 7:6, 4:4 – Novak spasao dve brejk lopte!
Osmi gem i dve brejk lopte za Đerea posle promašenog drop udarca Đokovića, ali je najbolji teniser sveta uspeo da izjednači.
„Rat“ na mreži je dobio Đoković za 4:4.
19:41 20.04.2022
2:6, 7:6, 3:3 – Nerešeno
Posle uvodna dva turbulentna, četiri mirna gema za servisere.
19:32 20.04.2022
2:6, 7:6, 1:1 – Laslo se vraća!
Odmah brejk Đerea za 1:1!
19:26 20.04.2022
2:6, 7:6, 1:0 – Brejk Đokovića!
Brejk lopta za Đokovića već na startu trećeg seta, drugu, treću, a zatim i četvrtu koju je uspeo da iskoristi i povede sa 1:0.
19:14 20.04.2022
2:6, 7:6 – Set za Novaka!
Prvi poen je pripao Novaku, drugi Đereu, ali je Đoković ponovo stekao prednost, osvojivši poen na servis rivala za 2:1.
Uz pomoć vrha mreže Đere je izjednačio, to je učinio i za 3:3 fenomenalnom bekhend paralelom, poveo je, ali je Đoković sada vratio taj-brejk u egal servisom, a naredni poen mu je doneo i prednost od 5:4.
Đoković je zatim stigao do dve set lopte, autom Đerea koji je potom neutralisao obe opasnosti, ali je usledila i treća za konačan kraj seta.
19:02 20.04.2022
2:6, 6:6 – Novak propustio tri set lopte!
Dugi poeni, naizmenične greške i dobri udarci kao rezultat su doneli dve brejk i set lopte za Đokovića, nije iskoristio nijednu, Đere je uprkos problemu sa reketom i nogama uspeo da izjednači.
Novak je stekao i treću priliku da okonča set, ponovo nije bio uspešan, a Đere je došao do prednosti, ali ni tu nije bio kraj gema.
Laslo je na kraju imao više energije i izborio taj-brejk.
18:51 20.04.2022
2:6, 6:5 – Novak ponovo vodi!
Umesto dve brejk prilike, Đere je malim autom doneo izjednačenje, a tako je ostalo i posle naredna dva poena.
Drop udarac nije prošao na gem loptu Đokovića, ali je dobio novu priliku i iskoristio je za 6:5.
18:44 20.04.2022
2:6, 5:5 – Izjednačenje
Lak gem za Đerea.
18:41 20.04.2022
2:6, 5:4 – Novak vodi!
Posle 88 minuta igre Đoković je pogodio as udarac, ali je Đere ipak stigao do brejk lopte posle dobre reakcije u narednom poenu.
Novak je uspeo da se vrati i povede sa 5:4.
18:32 20.04.2022
2:6, 4:4 – Novak se vraća!
Podigao je publiku na noge Đoković predivnim volejem, stekao je i brejk loptu jer je Laslu zadrhtala ruka što je Novak umeo da proslavi – narednim poenom za konačan brejk i izjednačenje na 4:4.
18:25 20.04.2022
2:6, 3:4 – Brejk Đerea!
Na korak od dve brejk lopte stigao je Đere, Novak je uspeo da izjednači na 30:30, ali je Laslo ipak stekao brejk priliku, „prošetavši“ Đokovića po terenu.
Novak je neutralisao opasnost, ali je došlo do nove za brejk Đerea i prednost od 4:3!