Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda nemoćna u Nemačkoj – kraj sna o plasmanu u plej-of Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu 82:57 u 33. kolu Evrolige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Izabranici Dejana Radonjića ovim porazom izgubili su šansu za plasman među osam najboljih ekipa u Evropi.
Crveno-beli su pobedom imali šansu da ostanu u trci i da u poslednja dva kola pokušaju da izbore top 8, ali odigrali su lošu utakmicu i na kraju su doživeli težak poraz.
Zvezda je izgubila tri utakmice zaredom u Evroligi i tu je propuštena šansa da se izbori drugo učešće u plej-ofu, a prvo nakon sezone 2015/16.
Aktuelnog šampiona Srbije u naredna dva kola očekuju utakmice protiv Žalgirisa (gostovanje) i Anadolu Efesa (kod kuće), čime će završiti učešće u elitnom košarkaškom takmičenju.
Pobedom Bajerna saznali smo sve učesnike plej-ofa Evrolige i to su: Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Milano, Efes, Makabi Tel Aviv, Monako, Bajern.
Zvezda je utakmicu ispustila krajem druge i u trećoj četvrtini kada je domaćin uspeo da dođe do dvocifrene prednosti, koju do kraja nije ispuštao.
Najefikasniji u poraženom timu bili su Kalinić sa 12 i Mitrović sa 11 poena, dok je domaćin na krilima Rubita (22 poena), Tomasa (16 poena) i Jaramaza (12 poena) došao do trijumfa.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:18 01.04.2022
Kraj!
Poraz Crvene zvezde.
22:15 01.04.2022
38' – 79:53 – koš Mitrovića, pa trojka Hiliarda
Bajern ima +26, 79:53.
22:09 01.04.2022
36' – 72:49 – Zvezda završava učešće u Evroligi
Do kraja su ostala još dva kola, ali posle ovog poraza jasno je da crveno-beli ne mogu do osam najboljih.
22:02 01.04.2022
34' – 70:45 – Bajern ima veliku prednost
Šiško je pogodio trojku za +24, 68:45. Lučić je pogodio oba slobodna bacanja, 70:45.
22:00 01.04.2022
33' – 66:45 – Zvezdi potrebno čudo
Dobra odbrana crveno-belih, ali uzalud, napad je problem. Kalinić je napravio faul u napadu.
21:58 01.04.2022
31' – 66:45 – počela je poslednja deonica
Mitrović je poentira, a na drugoj strani je Džordž ubacio trojku, 66:45.
21:57 01.04.2022
30' – 63:43 – kraj treće četvrtine
Zvezda pred porazom koji bi ih ostavio bez plej-ofa.
21:46 01.04.2022
28' – 58:43 – Zvezda se muči
Samo sedan poena u dosadašnjem delu četvrtine.
Trojka Jaramaza, 56:40. Tajm-aut Dejan Radonjić.
Dobrić trojkom smanjuje na -15, 58:43.
21:44 01.04.2022
26' – 50:40– poeni Dobrića
Ovoga puta sa linije za slobodna bacanjam 48:38.
Novi koš i Jaramaza, 50:38. Uzvraća Lazarević, 50:40.
21:40 01.04.2022
25' – 48:36 – konačno!
Trojka Ognjena Dobrića! Prvi poeni za Zvezdu, 46:36.
Jaramaz je poentirao uz faul, 48:36.
21:37 01.04.2022
24' – 46:33 – Zvezda teško do koša
Šest izgubljenih lopti crveno-belih, očajan start treće četvrtine.
Rubit je poentirao, 46:33.
Kalinić je promašio trojku.
21:34 01.04.2022
22' – 42:33 – dobra odbrana, ali slab napad
Lazarević je ukrao loptu, ali crveno-beli nisu uspeli to da materijalizuju.
Četiri odlične odbrane, ali i očajna napada Crvene zvezde.
21:32 01.04.2022
21' – 42:33 – počelo je drugo poluvreme
Đedović je promašio, a Zvezda nije uspela da šutne za 24 sekunde.
21:19 01.04.2022
21:12 01.04.2022
20' – 42:33 – poslednji minut prvog poluvremena
Rubit je pogodio trojku i vratio +8, 39:31.
Kalinić je uzvratio poenima sa linije za slobodna bacanja, 39:33.
Hiliard je ubacio trojku, 42:33. Vajt je promašio zicer i na poluvreme se odlazi sa rezultatom 42:33.
21:07 01.04.2022
18' – 36:29 – trojka Lučića
Uz faul. Srpski košarkaš nije uspeo da realizuje bacanje, 36:27.
Koš Kuzmića, 36:29.
21:02 01.04.2022
16' – 33:27– serija Bajerna
Trojka Dešona Tomasa, 31:25.
Zvezda smanjuje zaostatak, 31:27.
Novi poeni Tomasa, 33:27.
20:59 01.04.2022
15' – 27:25 – egal
Davidovac nije uspeo da poentira na isteku napada.
Na drugoj strani precizan je Tomas, 27:25.
Radonjić je dobio tehničku zbog prigovora, 28:25.
20:54 01.04.2022
13' – 23:23 – koš uz faul Hiliarda
Pogodio je i dodatno slobodno bacanje, 21:20.
Marković je promašio trojku. Zatim je Bajern ponovo poentirao uz faul.
Ovoga puta koš je postigao Rubit, 23:20. Tajm-aut Radonjić.
Trojka Nikole Ivanovića! Izjednačenje, 23:23.
20:51 01.04.2022
12' – 18:20 – počela je druga četvrtina
Šiško je ubacio jedno bacanje, 18:20. Ivanović nije uspeo da pogodi pored Jaramaza.