Rud izbacio Zvereva!

© AP Photo / Marta LavandierNorveški teniser Kasper Rud
Norveški teniser Kasper Rud - Sputnik Srbija, 1920, 31.03.2022
Norveški teniser Kasper Rud savladao je Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu Mastersa u Majamiju sa 2-1 u setovima.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Rud je došao do iznenađujućeg trijumfa posle nešto više od sat i po vremena borbe, po setovima 6:3, 1:6, 6:3.
Norvežaninu je ovo bila prva pobeda posle dva poraza od Zvereva, najbolja u karijeri po pitanju ranka protivnika (4), a u polufinalu će igrati protiv argentinske senzacije Franciska Serundoloa.
Rud je odlično servirao u prvom setu i u svojim gemovima je izgubio samo dva poena, dok mu je za brejk bila potrebna tek jedna prilika.
Na početku drugog seta imao je priliku da zada još jedan bolan udarac Zverevu, ali je propustio dve brejk šanse i usledila je kazna u vidu duplog brejka.
Ovakvu priliku, međutim, nije propustio na startu trećeg seta, kada je iskoristio drugu brejk loptu u gemu i ubrzo došao do 3:0.
Tu prednost je sačuvao sa izuzetnom lakoćom, ne dopustivši rivalu ni da se ponada da će vratiti brejk.
Podsetimo, druge polufinaliste ćemo znati u petak, kada se u četvrtfinalima sastanu Kecmanović i Alkaras, odnosno Medvedev i Hurkač.
Novak Đoković u duelu sa Marinom Čilićem na Dejvis kupu 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2022