Istorija u „El klasiku“ – dame oborile rekord star preko dve decenije

© AP Photo / Joan MonfortBarselona - Real Madrid žene
Barselona - Real Madrid žene - Sputnik Srbija, 1920, 31.03.2022
Na četvrtfinalnu utakmicu Lige šampione za žene koju su igrale fudbalerke Barselone i Real Madrida došlo je čak 91.553 navijača čime je oboren rekord u poseti jedne fudbalske utakmice.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Crni oblaci iznad čuvenog „Kamp Noa“ kao da postepen nestaju, što su pokazale fudbalerke Barselone.
Nakon što su fudbaleri katalonskog kluba ostvarili pobedu u „El klasiku“ protiv Real Madrida, u istom ritmu nastavile su i dame zbog kojih je oboren rekord.
Borbu Barseloninih dama za polufinale Lige šampiona došlo je da isprati neverovatnih 91. 553 gledalaca što se u istoriji nikada nije dogodilo na fudbalskoj utakmici za žene.
Srušen je rekord iz 1999. godine kada su se u okviru finala Svetskog prvenstva sastali Sjedinjene Američke Države i Kina.
Barselona je slavila rezulatom 5:2, a prva dva gola viđena su već u prvih 16 minuta meča. Najpre je u osmom minutu za prednost Barselone pogodila Mapi Leon, da bi u 16. minutu izjednačila Olga Karmona.
Klaudila Zornoza donela je prednost Realu u 48. minutu, ali su onda fudbalerke Barselone priredile rapsodiju golova.
Barselona - Real Madrid žene
Redom su od 52. do 62. minuta pogađale Etana Bonmati, Klaudija Pina i neprikosnovena Alesija Putelas.
Konačnih 5:2 uspostavila je Karolina Hansen u 70. minutu, uz neverovatnu podršku sa tribina.
Posle pobede u Madridu (3:1), čelinici Barselone osetili su da bi damama značila podrška i na domaćem terenu pa je organizacija i promocija četvrtifinala bila na izuzetno viskom nivou.
Kamp Nou bio je popunjen i pre početka utakmice, a neminovno je da su dame osetile podšku koja ih je povela do trijumfa.
Kapacitet katalonskog stadiona je 99.354 mesta, što znači da je zainteresovanost bila velika.
Članovi kluba su 24 sata pred meč mogli besplatno da preuzmu ulaznice, dok su ostali gledaoci plaćali između devet i 15 evra.
Na tribinama je svakog navijača čekao po jedan karton uz pomoć kojeg je kasnije napravila maestralna koreografija.
Fudbalerke Barselone u polufinalu sastaju se sa boljim damama iz duela Volfsburg – Arsenal.
Devet golova Norvežana u senci povrede kralja Holanda /foto/
FIFA - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2022
„Putovanje“ će leteti kroz Katar /foto/
Alžir Kamerun  - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2022
Kamerun u 124. minutu do Mundijala, selektoru Alžira pozlilo – haos u Nigeriji /video/