Devet golova Norvežana u senci povrede kralja Holanda /foto/

Fudbaleri Norveške naneli su težak poraz Jermeniji koju su savladali rezultatom 9:0 (5:0) u prijateljskom susretu odigranom u Oslu. Blistali su prva zvezda Erling Holand (dva gola) koji se teže povredio zbog čega je zamenjen, i Džošua King, koji je postigao het-trik, u demoliranju daleko slabijeg rivala.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Držala se Jermenija u Oslu sve do 24. minuta, ali je joj je posao bio otežan nakon što je u 17. minutu levi bek Hovjanisjan dobio direktan crveni karton.
Već tada je bilo jasno da će Jermeni pognute glave napustiti Skandinaviju, samo je bilo pitanje kojim rezultatom. A onda su počeli da se nižu golovi u mreži Jurčenka.
Norveški fudbalski kralj Erling Holand je u 24. minutu pogodio na dodavanje Eljunusija, da bi Džošua King svega pet minuta ksnije duplirao prednost.
Ni šezdeset sekundi nije prošlo, a Torsdvet je pogodio, dok je u ulozi asistenta bio Holand.
Već u 34. minutu na semaforu je bio ispisan rezultat 4:0 i ponovo je King, napadač Votforda bio egzekutor.
Nije to bilo sve od dešavanja na stadionu Uleval jer je Holand u prvom minutu sudijske nadoknade uspeo još jednom da pronađe put do mreže, ali se tom prilikom povredio. Stradao je skočni zglob i veliko je pitanje kolika je ozbiljnost njegove povrede.
To će ukazati detaljni pregledi i skener kojem će biti podvrgnut čim dođe u klub.
Sasvim je sigurno da bi Norvežani najradije "poništili" sami sebi taj gol, samo da bi izbegli povredu njihovog nekrunisnoga kralja, kojem je u utorak uveče krunu, bar na kratko uzeo King.
Sa tri gola bio je igrač utakmice, dok su se u ubedljivom trijumfu u strelce uisali još Deli i Serlot uz autogol Jermenije.
Norveška je posle 1992. godine i trijumfa nad San Marinom 10:0, upisala najubedljiviju pobedu.
Džošua King je posle het-trika stigao do jubilarnog 20. pogotka u nacionalnom dresu, dok je Holand na koti 15 iz samo 17 utakmica za Norvešku, što je impresivan učinak.
Alžir Kamerun  - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2022
Kamerun u 124. minutu do Mundijala, selektoru Alžira pozlilo – haos u Nigeriji /video/
Fudbaleri Srbije slave gol protiv Mađarske na prijateljskoj utakmici - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2022