Portugalija Makedonija - Sputnik Srbija

Makedoncima ugašen mundijalski san – Portugalija i Poljska idu u Katar!

Fudbaleri Severne Makedonije nisu uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo pošto su u finalu baraža poraženi od Portugalije rezultatom 2:0 (1:0). Oba gola na stadionu „Dragao“ postigao je Bruno Fernandeš, čime je trasirao Portugalcima put u Katar, gde će se naći i Poljska koja je golovima Roberta Levandovskog i Pjotra Želinskog savladala Švedsku.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Prikaži preko celog ekranaIzađi iz režima celog ekrana
Nadali su se Makedonci da bi ponovo mogli da kreiraju čudo, posle onog na Siciliji, ali se to nije dogodilo. Portugalija je na dupke punom stadionu „Dragao“ silno motivisana dočekala izabranike Blagoja Milevskog.
Uprkos činjenici da su naši južni susedi bili jači za prvu zvezdu Elmasa, to se nije osetilo na terenu. Ronaldo, Bruno i ostale zvezde su od prvog sudijskog zvižduka Entonija Tejlora preuzele inicijativu i kao plod takve igre i razmišljanja usledio je gol u 31. minutu.
Doduše, njemu je kumovala početnička i neshvatljiva greška Stefana Ristovskog koji je uputio poprečnu loptu, što je u fudbalu nedopustivo.
Lako je presečen njegov pokušaj i Portugalci su izbili ka golu Stoleta Dimitrijevskog, da bi Ronaldo nesebično asistirao Brunu Fernandešu za vođstvo 1:0.
Tada je bilo jasno da će Makedonci morati u juriš ka golu rivala, ali jednostavno nisu imali snage za to jer je Portugalija sa lakoćom odbijala sve njihove napade.
Danilo i Pepe bili su nepremostive prepreke u poslednjoj liniji, dok su Mutinjo, Otavio i Fernandeš „sakrili“ loptu na sredini terena kad god bi bila u njihovom posedu.
Gol zaostatka na poluvremenu bio je aspolutno prihvatljiv i davao je nadu da bi Trajkovski koji je „torpedovao“ Italijane u polufinalu baraža mogao nešto slično da učini.
Ipak, ništa od toga. Čak ni blizu! Kako su Makedonci morali da se „otvore“, izabranici Fernanda Santoša su to surovo kaznili.
„Sevnula“ je kontra i Otavio je proigrao Dioga Žotu koji je „na tacni“ poslužio Bruna Fernandeša u 65. minutu za 2:0.
Taj gol je i definitivno raspršio sve nade Makedonaca da bi mogli do čuda i plasmana na Mundijal, na koji će osim Portugalije i selekcija Poljske nakon što je rezultatom 2:0 savladala Švedsku.
Robert Levandovski je u 49. minutu hladnokrvno realizovao penal, da bi „tačku na i“ stavio Pjotr Želinski golom u 79. minutu.
Na taj način kompletiran je spisak od 12 evropskih reprezentacija koje će se nadmetati na Mundijalu u Kataru od novembra do decembra, dok je žreb za SP zakazan za 1. april u Dohi.
Tok meča Portugalija – Severna Makedonija mogli ste da pratite uz Sputnjik sport.
Fudbaleri Severne Makedonije - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2022
Makedonci u suzama pevali iz petnih žila dok su Albanci – ćutali /video/
Makedonija fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2022
Makedonci žive za novo čudo: „Nismo došli kao turisti“
Makedonci su do prilike da ostvare najveći rezultat u svojoj istoriji stigli spektakularnom eliminacijom Italije u polufinalu.
Ekipa selektora Blagoje Milevskog je sa 1:0 savladala Italiju na gostujućem terenu i stigla do duela sa Portugalijom, koju je u baraž poslala reprezentacija Srbije u poslednjem kolu kvalifikacija.
Tok meča pratite uz Sputnjik.
22:35 29.03.2022
93' - KRAJ! Portugalija ide na Mundijal!
Svaka čast Makedoncima, ali nisu mogli protiv Portugalije koja ide u Katar.
22:34 29.03.2022
90' – Tri minuta će se još igrati
Portugalija sebično čuva loptu i ne dopušta Makedoncima da dođu do šanse da ublaže poraz.
22:33 29.03.2022
90' - Kraj meča za Mutinja!
Izašao je organizator portugalske igre, a zamenio ga je Vitinja.
22:31 29.03.2022
88' – Korner za Portugaliju
Žoaa Mutinjo izveo je korner sa desne strane, ali su Makedonci beć većih problema otklonili opasnost.
22:22 29.03.2022
80' – Ronaldo zaustavljen
Mogla je Portugalija i do trećeg gola, ali je pravovremeno uklizavanje defanzivca Makedonije sprečilo Kristijana Ronalda do dođe do gola.
22:21 29.03.2022
74' - Goool! Poljska vodi 2:0!
Pjotr Želinski duplirao je prednost Poljske protiv Švedske i domaćin krupnim koracima grabi ka Mundijalu.
22:18 29.03.2022
76' – Portugalija nastavlja da napada
Ništa se drastično nije promenilo na terenu. Makedonija jednostavno nema snage da se odupre napadima Portugalije koja vodi rezultatom 2:0.
22:08 29.03.2022
65' – Goool! Portugalija vodi 2:0!
Ponovo je Bruno Fernandeš pogodio i sada je već Makedonija daleko od plasmana na Mundijal. Jednostavno, brzo i lako. Brza transformacija Portugalije, Otavio je poslao nestvarnu loptu za Dioga Žotu, a ovaj je „na tacni“ poslužio Bruna.
21:59 29.03.2022
57' – Korner za Portugaliju
Bruno je izveo korner s desne strane, ali se ništa bitnije nije dogodilo na samom terenu.
21:57 29.03.2022
50' – Poljska vodi golom iz penala!
Robert Levandovski postigao je gol iz penala, te Poljaci vode protiv Švedske – 1:0.
21:51 29.03.2022
49' – Žota „u svađi“ sa loptom
U dva navrata se napadač Portugalije spetljao sa loptom između nogu u šesnaestercu Severne Makedonije i Portugalija je ostala bez ozbiljnog napada.
21:48 29.03.2022
46' - Menja Milevski – Milovski na terenu!
Bojan Milovski, mladi fudbaler koji još čeka prvi gol u nacionalnom dresu dobio je priliku da zaigra protiv Portugalije, a zamenio je Milana Ristovskog.
21:42 29.03.2022
Bez golova u Poljskoj
U drugoj utakmici finala baraža mreže miruju u dvoboju Poljske i Švedske.
21:31 29.03.2022
45’ – Još minut
Glavni sudija produžio je prvo poluvreme za 60 sekundi.
21:26 29.03.2022
40' – Žota zamalo promenio rezultat
Konfuziju u odbrani Makedonije zamalo je surovo kaznio Diogo Žota koji je sa pet metara iskosa, šutirao pored gola.
21:24 29.03.2022
38' – Portugalci žele i drugi gol
Bez obzira na to što su stekli prednost posle pola sata igre na „Dragau“, Ronaldo, Bruno i ostali žele što pre da dupliraju prednost.
21:17 29.03.2022
32' – Goool! Vodi Portugalija
Posle velike greške Stefana Ristovskog koji je poslao poprečnu loptu na sredini terena, Ronaldo je nesebično uposlio Bruna Fernandeša koji je matirao Dimitrijevskog.
21:14 29.03.2022
28' – Mendešu se ukazuje pomoć
U „makaze“ je sa leđa uhvatio defanzivac Makedonije Nuna Mendeša koji je u bolovima završio na travi.
21:10 29.03.2022
24' – Žoti malo nedostajalo da pogodi
Koliko je samo opasan Diogo Žota iz prekida. Bruno Fernandeš je izveo korner s desne strane, a omaleni Žota je uspeo da pobegne Ristovskom i da glavom „tuče“ malo iznad prečke.
21:05 29.03.2022
20' – Volej Alijoskog
Pokušali su Makedonci nakon što je Alijoski uhvatio volej levom nogom, ali je lopta otišla pored gola.