Strahinja Pavlović Srbija - Sputnik Srbija

Opomena u pravi čas – Danci očitali lekciju Srbiji!

Fudbaleri Srbije ubedljivo su poraženi u prijateljskom meču od Danske u Kopenhagenu – 3:0 (1:0). Orlovi su solidno izgledali u prvom poluvremenu na „Parken stadionu“, ali su u nastavku doživeli debakl. Strelci za domaći tim bili su Mele, Lindstrem i Eriksen, dok su Orlovi s druge strane uputili samo jedan udarac u okvir gola.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Srbija osam utakmica nije znala za poraz i čini se da je u pravom trenutku usledila opomena za Piksija i njegove izabranike, koji u junu igraju prvi meč u novoj sezoni Lige nacija kada dočekuju Norvešku.
Srbija je utakmicu na „Parken stadionu“ počela u najjačem sastavu.
Među stativama je bio Predrag Rajković, dok se u poslednju liniju vratio oporavljeni Nikola Milenković, koji je imao podršku Veljkovića i Pavlovića.
S druge strane, u taboru Danske u startnih 11 našao se Kristijan Eriksen, koji je protiv Holandije u igru ušao na poluvremenu, a samo dva minuta bila su mu potrebna da pronađe put do mreže.
Smenjivali su se napadi Srbije i Danske na startu, ali su domaći delovali konkretnije i češće su pretili.
Srbija je imala posed 59:41, imala je više pasova, ali je Danska preko Melea stigla do prednosti u 15. minutu.
Izuzetno efektan pogodak postigao je defanzivac Atalante koji je „legao“ praktično na loptu i sa preko 20 metara poslao ju je iza leđa Rajkovića, koji je samo pogledom ispratio dok je ulazila u mrežu.
Pokušavala je Srbija preko Kostića i Živkovića, ali nikako nije uspevala ozbiljnije da zapreti Kasperu Šmajhelu.
Aleksandar Mitrović nije dobijao previše upotrebljivih lopti tokom prvih 45 minuta, a upravo je u poslednjim sekundama prvog dela susreta Danska mogla do 2:0, ali se lopti na putu ka mreži isprečila stativa.
Dragan Stojković Piksi pokušao je da trgne Orlove, napravivši trostruku izmenu na poluvremenu, ali to nije pomoglo.
Jović koji je u ponedeljak po treći put postao otac, zamenio je Lukića, Veljković je ustupio mesto Nastasiću, dok je Radonjić zamenio Živkovića.
Igrao se 53. minutu kada je Lindstrem uspeo da dođe do prvenca u reprezentativnom dresu, a svemu je kumovala loša reakcija Filipa Kostića koji se „zapetljao“ kraj leve aut linije.
Loptu je oduzeo Hejbjerg koji je kasnije sjajno asistirao pomenutom Lindstremu.
Taj gol u potpunosti je razbio igru Orlova. Upali su u letargiju koju je protivnik ekspresno kaznio preko Kristijana Eriksena, stigavši do nedostižne prednosti – 3:0.
Piksi je u 79. minutu zbog lakše povrede izveo iz igre Luku Jovića, dok je šansu pružio Urošu Račiću.
Srbija je posle osam utakmica bez poraza doživela ozbiljan udarac u Kopenhagenu, jer je Danska pokazala da su Orlovi i te kako ranjivi.
Pozitivna stvar u čitavoj priči je što je poraz usledio u prijateljskom susretu i mogao bi da posluži kao otrežnjenje i pokazatelj Srbiji šta ne valja, pred izazove u Ligi nacija i meč sa Norveškom 2. juna u Beogradu.
Takođe, Danska je u dosadašnje tri utakmice sa Srbijom upisala isto toliko pobeda, a Orlovi su postigli samo jedan gol.
Utakmicu Danska – Srbija mogli ste da pratite uz Sputnjik u tekstualnom prenosu.
Darko Pančev - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2022
Darko Pančev za Sputnjik: Pazi, fudbal je čudo!
Kadetska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2022
Srpski dečaci spektakularnim preokretom do Evrope!
Orlovi Dragana Stojkovića Piksija pobedili su pre pet dana Mađarsku minimalnim rezultatom u Budimpešti kada je selektor na delu video čak 17 fudbalera i biće ovo još jedna odlična provera.
Srbija u junu startuje u Ligi nacija, gde u prvoj utakmici dočekuje Norvešku.
19:49 29.03.2022
90' - Kraj! Ubedljiv poraz Srbije!
Danska je rezultatom 3:0 pobedila Srbiju.
19:48 29.03.2022
89' - Korner za Srbiju
Rčaić je pokušao, a jedan od fudbalera Danske izblokirao je njegov pokušaj, poslavši loptu u korner.
19:46 29.03.2022
88' – Prvi šut Srbije u okvir gola!
Filip Kostić je zapretio, ali je Šmajhel bez većih problema odbranio.
19:44 29.03.2022
86' - Račić pogađa Grujića
Pokušao je srpski vezista udracem sa distance, ali je pogodio Marka Grujića, što na pravi način oslikava nemoć Srbije u dvoboju sa Danskom.
19:38 29.03.2022
80' - Ovacije Eriksenu!
Najbolji fudbaler Danske napustio je igru uz ovacije sa prepunog Parken stadiona. Njega je zamenio Patrik Biling.
79' - Jović ušao i izašao
Luka Jović koji je ušao u igru u 46. minutu, ustupio je mesto Urošu Račiću u 79. minutu. Za sada nije poznato zbog čega ga je selektor izveo iz igre. Da li je u pitanju povreda ili je Stojković nečim nezadovoljan.
19:31 29.03.2022
73' - Piksi menja!
Strahinja Pavlović napustio je igru, a umesto njega na teren je ušao Stefan Mitrović.
19:24 29.03.2022
65' – Traljav pokušaj Radonjića, pa "projektil" pored gola
Imala je Srbija idealnu priliku da smanji rezulta, ali je Nemanja Radonjić sa sedam metara loše zahvatio loptu i šutirao pored gola. Samo minut kasnije novi pokušaj, ovoga puta iz daljine fudbalera Benfike, ali je lopta prozujala tik pored stative.
19:21 29.03.2022
63' Rajković čuva Srbiju
Prelako Danci dolaze do prilike za gol. Larsen je stigao do Rajkovića, ali je golman Srbije na vreme izašao i sprečio ga da povisi rezultat.
19:15 29.03.2022
57' - Goool! Danska vodi 3:0!
Dezorijentisano u ovom trenucima deluje Srbija na Parkenu. Kristijan Eriksen postigao je gol za 3:0 jer je neometano šutirao sa 18 metara.
19:11 29.03.2022
53' Goool! Danska vodi 2:0
Prvi gol u dresu danske reprezentacije postiže Lindstrem. U petoj utakmici stiže do prvog gola. Kostić je zakomplikovao, izgubio je loptu na levoj strani, usledio je povratni pas Hejbjerga i rutinski pogodak Lindstrema.
19:07 29.03.2022
47' – Strašna šansa za Srbiju, pa za Dansku
Nastasić je poslao sjajnu loptu ka Mitroviću, koji je ušao između dvojice štopera Danske, ali nije dobro zahvatio loptu i šutirao je pored Šmajhelovog gola.
Odmah je na drugoj strani bila kolosalna prilika, Skov Olsen je promašio prazan gol.
19:04 29.03.2022
46' - Piksi napravio tri izmene
Nastasić, Radonjić i Jović ušli su u igru. Izašli su Veljković, Živković i Lukić.
18:47 29.03.2022
45' – Minut nadoknade i stativa Norgorda!
Stativu su pogodili Danci preko Norgorda koji je na krivoj nozi uhvatio Rajkovića. Malo je nedostajalo da domaćin ode sa dva gola prednosti na odmor.
18:44 29.03.2022
43' – Pritisak Srbije
Još dva minuta preostala su do kraja prvog poluvremena, a Srbija pritiska rivala na njegovoj polovini.
18:40 29.03.2022
39' – Srbija prekombinovala
Lepu priliku mogla je da ima Srbija preko Aleksandra Mitrovića koji je odlučio da ne šutira, već da prosledi loptu do Sergeja, koji se nije razumeo sa Palovićem, pa je prilika otišla u nepovrat.
18:37 29.03.2022
36' – Živković izgubio živce
Činilo se da je Lindstrom napravio faul nad Andrijom Živkovićem koji je završio na zemlji i uhvatio je loptu. Ipak, sudija Cvajer nije procenio da je u pitanju prekršaj i dodelio je loptu za Dansku.
18:32 29.03.2022
31' – Danci prete
Pokušao je Kasper Dolberg, ali Danci na kraju nisu dobili ni korner.
18:28 29.03.2022
28' – Nova šansa za Dansku
Mele je mogao da duplira prednost, ali su Milenković i Živković uspeli da odbiju taj napad i Danci će imati korner.
18:27 29.03.2022
27' – Srbija ima loptu, ali...
Čak 59 odsto loptu u nogama imaju srpski fudbaler, ali su Danci ti koji imaju prednost golom Melea iz 15. minuta.