Kecmanović nastavio niz na Floridi za osminu finala Majamija!

© AP Photo / Tertius PickardSrpski teniser Miomir Kecmanović
Srpski teniser Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 29.03.2022
Miomir Kecmanović, srpski teniser, nastavio je seriju sjajnih rezultata pobedom nad 38. teniserom sveta Sebastijanom Kordom u dva seta (7:6, 6:3) za plasman u osminu finala turnira u Majamiju. Aktuelnom 48. igraču na ATP listi protivnik za mesto u četvrtfinalu biće Amerikanac Tejlor Fric.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Srpski reprezentativac je na putu do osmine finala prethodno savladao Džeka Soka i Feliksa Ože-Alijasima.
Kecmanović je meč otvorio brejkom i sigurnom potvrdom bez izgubljenog poena, ali je sin legendarnog Čeha Petra Korde, rođen na Floridi obezbedio izjednačenje u šestom gemu posle čega se ušlo u taj-brejk.
Kecmanović je osvojio tri poena na protivnikov servis i prvom set loptom završio 50-minutnu borbu.
Sa 3:0 srpski reprezentativac je otvorio drugi set, a u sedmom gemu je propustio tri meč lopte u nizu – delovalo je da Korda nije zainteresovan za nastavak meča, ali je rizičnim servisima stigao do izjednačenja i umanjenja razlike na 5:3.
Nizom od tri briljantna servisa 22-godišnji Beograđanin je stekao nove tri meč lopte i druga je bila dovoljna za revanš Fricu, osvajaču Indijan Velsa i rivalu koji ga je prethodno eliminisao iz takmičenja na tom turniru u četvrtfinalu.
Prethodno je Kecmanović upisao najveću pobedu u karijeri, nad šestim igračem sveta Mateom Beretinijem.
Srpski teniser Miomir Kecmanović - Indijan Vels - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2022
Pobeda karijere – Kecmanović eliminisao šestog tenisera sveta!