„Rusko tajno oružje“ doživelo krah u Majamiju

© Sputnik / Aleksandar Džorovič / Uđi u bazu fotografijaAslan Karacev, ruski teniser
Aslan Karacev, ruski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 28.03.2022
Aslan Karacev, ruski teniser, završio je učešće na turniru u Majamiju porazom od Hurberta Hurkača u iscrpljujućem duelu koji je trajao gotovo dva i po sata.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Karacev je poražen sa 7:5, 4:6, 6:3 i propustio je priliku da se plasira u osminu finala takmičenja na Floridi.
U prvom setu nije bilo brejk prilika sve do 12. gema u kom je poljski teniser uspeo da ostvari jednu i iskoristi je za osvajanje seta.
Karacev, poznat pod nadimkom „rusko tajno oružje“, uzvratio već na startu drugog, Hurkač je u četvrtom gemu spasao čak tri brejk šanse, ali nije uspeo da ugrozi ruskog igrača koji je set završio u desetom gemu.
Odlučujući set je startovao na spektakularan način, Karacev je propustio dve brejk prilike u uvodnom gemu, a potom je dozvolio rivalu da realizuje prvu.
Hurkač je poveo sa 3:0 i do kraja trećeg seta je zadržao prednost i plasirao se u osminu finala gde čeka boljeg iz duela između Lojda Herisa i Jošihita Nišioke.