Medvedev ekspres – Španac je pao za 84 minuta!

© AP Photo / Eduardo VerdugoDanil Medvedev na turniru u Akapulku
Danil Medvedev na turniru u Akapulku - Sputnik Srbija, 1920, 28.03.2022
Danil Medvedev, najbolji ruski teniser, plasirao se u osminu finala turnira u Majamiju rutinskom pobedom nad španskim igračem Pedrom Martinesom u dva seta posle svega 84 minuta igre.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Medvedev je do osmine finala i nastavka borbe za povratak na prvo mesto ATP liste stigao rezultatom 6:3, 6:4.
Rus je već u drugom gemu prvog seta stekao brejk lopte, ali njih tri nije uspeo da iskoristi.
Ipak, prednost je stekao u pravom momentu, u osmom gemu, da bi u narednom realizovao drugu set loptu.
Martines se, kao 47. teniser sveta, nije lako predao, na izgubljeni servis u trećem gemu drugog seta odgovorio je na isti način, ali je Medvedev svoju klasu dokazao u sedmom kada je stekao novu prednost.
Ruski teniser je u desetom gemu stekao tri meč lopte i prvu je iskoristio za rutinsku pobedu.
Medvedev će u osmini finala igrati sa Džensonom Bruksbijem koji je savladao Roberta Bautistu Aguta.
Novak Đoković na treningu u Dubaiju - Sputnik Srbija, 1920, 28.03.2022
Španac ukazao na veliku nepravdu prema Novaku: „Da su to uradili Rafa i Federer...“