Košarkaši Crvene zvezde protiv Splita - Sputnik Srbija

Zvezda poražena posle drame u Berlinu – Top 8 je sve dalje

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u Berlinu rezultatom 74:70 u Evroligi.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Zvezda se Albi nije osvetila za poraz u Beogradu sa početka sezone, te je pala na skor od 11-14 i značajno umanjila svoje šanse za plasman u Top 8.
Crveno-beli imali su i dvocifreni zaostatak u jednom trenutku utakmice, međutim uspeli su da se vrate i na trenutke povedu. Ipak, dramatična završnica zasluženo je pripala nemačkom timu.
U narednom kolu srpski tim 1. aprila gostuje Bajernu u Minhenu, dok Alba dva dana ranije igra u Istanbulu protiv Fenerbahčea.
Zvezda nije dobro ušla u meč. Odbrana nije bila dovoljno čvrsta, dok je u napadu bilo dosta promašaja i nesporazuma.
Alba je to iskoristila i dobrom igrom u tranziciji i sjajnim skokom došla do 24:15 posle prve deonice.
Nije mnogo bolji bio ni početak drugog kvartala za crveno-bele. Berlinski tim je otišao na +11, ali onda je konačno usledio buđenje.
Po trojka Davidovca i Dobrića i odjednom je bilo samo +5 za domaćina, a prednost je nastavila da se topi.
Volters je dao značajan doprinos, ali je Mitrović, koji je igrao toplo-hladno, promašio sva četiri bacanja u poslednjem minutu, pa se na poluvreme otišlo sa +2 za domaćina (37:35).
Treća četvrtina praktično je protekla igranjem koš za koš i velikom borbom na obe strane, bez mnogo kvalitetnih poteza.
Serija crveno-belih u završnici kvartala ponovo je izgubila na značaju zbog loših poslednjih nekoliko desetina sekundi.
Smit je pogodio trojku preko ruke, Ivanović izgubio loptu, pa je Alba vodila i pred poslednjih deset minuta – 58:57.
Za četiri poena četvrte četvrtine palo je samo sedam poena, pa je rezultatska klackalica i dalje trajala.
Alba je ključnu prednost napravila na oko tri minuta do kraja, kada su dva igrača postigla prve poene na meču i svojoj ekipi donele +5.
Zvezda je imala priliku posle trojke Davidovca, ali je na 22 sekunde do kraja dosuđen praktično nepostojeći faul nad Sikmom.
Nemac je pogodio oba bacanja za +4, da bi zatim Volters promašio šut i stavio tačku na meč.
Najbolji u Zvezdi bio je Volters sa 18 poena i pet asistencija.
Nikola Kalinić je dodao 13 uz po tri skoka i asistencije i dve ukradene lopte, dok je dvocifren bio i Ognjen Dobrić sa 12 poena.
Na drugoj strani istakao se Maodo Lo, koji je iskoristio izostanak Lazića i Holinsa, sa 22 poena i četiri asistencije.
Džejlen Smit je ubacio 17 poena, dok je Luk Sikma imao 13.
Sve zanimljivosti iz „Mercedes-Benc“ arene mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
21:59 25.03.2022
Kraj
Poraz Zvezde u Berlinu
21:55 25.03.2022
40' Drama!
Zvezda se odbranila, a onda ide treća trojka Davidovca. Tajm-aut Alba i rezultat 72:70 na 38 sekundi do kraja!
Bizaran faul Kalinića... Sikma dobija i pogađa oba bacanja. 74:70 na 22 sekunde do kraja. Tajm-aut Radonjić.
Promašaj Voltersa u prodoru, kraj.
21:53 25.03.2022
39' Sve manje vremena za Zvezdu
Volters pogađa za 70:67, ali idu novi poeni Albe preko ofanzivnog skoka – 72:67.
A, onda, faul u napadu Mitrovića.
21:51 25.03.2022
38' Zvezda u velikom problemu
Sjajan flouter Dobrića vadi srpski tim iz problema, ali Lo dobija sumnjiv faul i vraća prednost svojoj ekipi od +3.
Voltersov ulazni pas za Mitrovića ne prolazi preko Smita, ali onda posle ofanzivnog skoka pogađa Delov – prvim poenima večeras – pa je rezultat 70:65.
Tajm-aut Zvezda.
21:45 25.03.2022
36' Tajm-aut Radonjić
Alba pravi seriju poenima Zusmana i Loa i odlazi na +5 (65:61). Dejan Radonjić zove tajm-aut da konsoliduje svoje redove.
Manji požar gasi Kalinić prodorom i svojim 13. poenom, za 65:63.
21:41 25.03.2022
34' Sedam poena za četiri minuta...
Nastavlja se festival promašaja u četvrtoj četvrtini u Berlinu. Trojka Maoda Loa i polaganje Voltersa za 61:61 i ništa posebno interesantno osim toga.
21:38 25.03.2022
32' Neefikasan start poslednjeg kvartala
Nijedan postignut poen u prva dva minuta igre, sve do jedne odlične akcije za Davidovca i lakih poena na obruču – 58:59.
21:29 25.03.2022
Kraj 3. četvrtine
Odlična defanziva Zvezde u završnici treće deonice donosi preokret, koji režiraju Kalinić, Kuzmić i Dobrić, ali sve pada u vodu u poslednjih tridesetak sekundi.
Alba nije postigla poen skoro minut i po do trojke Smita preko ruke, ali je do kraja četvrtine uspela i da ukrade loptu Ivanoviću i da poentira u kontri, pa ipak vodi pred poslednjih deset minuta – 58:57.
21:20 25.03.2022
28' Igra se koš za koš
Niz promašaja svoje ekipe prekida Lo prodorom. Doprinosi i Sikma na jednoj, a Kalinić i Volters na drugoj strani, pa i dalje imamo egal – 53:51.
21:15 25.03.2022
26' Velika borba u Berlinu
Odlična anticipacija Mitrovića u odbrani donosi gostima priliku da se vrate u prednost, ali Vajt baca loptu protivniku u ruke. Na sreću Matisek ne pogađa trojku u kontri, aali ni drugu priliku za vođstvo Zvezda ne koristi jer Kalinić promašuje trojku.
47:46.
21:11 25.03.2022
24' Upisao se Marković
Četiri vezana poena Vajta, ali uzvraćaju Smit i Sikma na drugoj strani... A, onda, dalekometna trojka Markovića za njegov prvi poen (45:44).
21:08 25.03.2022
22' Zanimljiv početak
Prvi napad treće deonice razrešava se košem Sikme iz teške pozicije u poslednjoj sekundi, dok je na drugoj strani Mitrović popravio šut Voltersa.
Igra se dosta brzo u drugom poluvremenu. Lo lepo završava na obruču, Vajt promašuje celu konstrukciju koša šutem za tri, ali Alba ne uspeva da uputi šut za 24 sekunde, pa ostaje 41:37.
21:05 25.03.2022
Počelo je drugo poluvreme
20:55 25.03.2022
Monako pobedio Baskoniju
Rutinska pobeda od 78:68 u Kneževini. Zvezdin direktni rival za Top 8 stavio je dodatni značaj na večerašnji meč.
20:49 25.03.2022
Kraj 2. četvrtine
Zvezda dva napada ne uspeva da zagradi i zbog toga prima lake poene preko Sikme. Dobrić pogađa trojku, ali sledi njegov faul na devet metara u bonusu, pa Lo pogađa oba bacanja nakon što je prethodno promašio oba (35:35).
Lo posle bacanja pogađa i šut sa distance, a Mitrović šutira bacanja 0/4 u poslednjem minutu...
Na kraju prvog poluvremena Marković ne pogađa trojku i rezultat: Alba – Zvezda 37:35.
20:42 25.03.2022
18' Flouters sjajan – preokret!
Odmah posle tajm-auta ide trojka Davidovca, pa Zvezda od -11 stiže do -1 za samo nekoliko minuta.
Usledilo je po nekoliko loše realizovanih napada na obe strane, a Zvezda je konačno preuzela vođstvo posle novog sjajnog prodora i floutera Voltersa – 31:32!
20:37 25.03.2022
16' Tajm-aut Alba
Seriju gostiju prekida Džejlen Smit trojkom, svojim desetim poenom, nakon čega slede promašaji Dobrića i ponovo Smita.
Kalinić poentira sa linije penala (2/2), Zvezda uspeva da se odbrani i onda da uhvati dodatni priključak posle još jednog karakterističnog floutera Voltersa – 31:27.
20:35 25.03.2022
14' Serija Zvezde!
Zvezda odlazi na čak -11, ali sledi furiozna serija – dve trojke, preko Davidovca i Dobrića, i crveno-beli dolaze do -5 – 28:23.
20:29 25.03.2022
12' Dosta grešaka na obe strane
Dobra odbrana Zvezde i blokada i ukradena lopta u prva dva napada, ali u međuvremenu i dva promašaja umornog Kalinića.
Na drugoj strani stiže kazna preko Da Silve, Mitrović gubi loptu, ali sledi novo srljanje Loa i Kalinić konačno poentira – 17:26.
20:28 25.03.2022