Fudbaleri Srbije slave gol protiv Mađarske na prijateljskoj utakmici - Sputnik Srbija

Srbiji ne može niko ništa – pala je i Mađarska! /video/

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Mađarsku 1:0 (1:0) u prijateljskom meču odigranom u Budimpešti na stadionu „Ferenc Puškaš“. Jedini pogodak postigao je Zolt Nađ u 35. minutu kada je posle udarca Aleksandra Mitrovića nespretnom reakcijom poslao loptu u sopstvenu mrežu.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Srbija je tako posle dva neuspeha konačno uspela da uzme skalp severnim komšijama i da pokaže da izrasta u ozbiljnu silu, ali je isto tako imala i sreće u 93. minutu kada je domaćin pogodio stativu, a zatim i promašio prazan gol.
Srbija je bila bolji rival i diktirala je tempo, a čini se da je oštećena u 69. minutu kada glavni sudija Filip Glova posle gledanja VAR nije pokazao na belu tačku, a očigledan je bio prekršaj nad Aleksandrom Mitrovićem.
Dragan Stojković Piksi je na današnji dan, 2021. godine, debitovao na klupi Orlova i to trijumfom posle preokreta protiv Irske na Marakani – 3:2.
Predstavio se Piksi na najbolji mogući način, a godinu dana kasnije, ponovo je naterao Srbiju da mu aplaudira. I njemu i njegovim učenicima.
Pala je Mađarska, a čak 17 fudbalera u prijateljskoj proveri testirao je Dragan Stojković i oni su ga uverili da na sve njih može da se osloni.
Nije bilo Dušana Vlahovića i Nikole Milenkovića, ali se to nije osetilo u igri Srbije.
Orlovi su na terenu pokazali kompaktnost i sve ono što ih je krasilo tokom kvalifikacija za Mundijal, gde su kao prvoplasirani tim iz Grupe A direktno „overili vizu“ za Katar i to ispred Portugalije, koja večeras igra baraž sa Turskom.
Piksijev tim ima i glavu i rep! Vanja Milinković-Savić je među stativama zamenio Predraga Rajkovića i tokom svih 90 minuta je pokazao maksimalnu koncentraciju, pratio je igru, zaustavljao pokušaje Salaja i Šalaja i uspevao da ispuni onaj najvažniji zadatak – da sačuva mrežu!
Homogena je bila poslednja linija koja je startovala u kombinaciji Veljković, Nastasić i Pavlović, dok je vezni red kad god je trebalo „sakrivao“ loptu i kontrolisao dešavanja na terenu.
Tadić, Gudelj i Sergej Milinković-Savić tačno su znali kada treba da ubrzaju tempo, a kada da „povuku ručnu“ i umire rivala.
Po bokovima su odlični bili Kostić i Živković, dok je i rezervista Nemanja Radonjić koji je zamenio krilo PAOK-a, pokazao da može brzinom, koja je njegov zaštitni znak, može da da taj impuls u igri Piksijeve nepobedive Srbije.
Srbija je u 35. minutu zatresla mrežu Mađarske, ali je čak dva i po minuta trajala VAR provera i na kraju je glavni arbitar Filip Glova pokazao na centar. Nađ je bio tragičar jer je poslao loptu u svoju mrežu, a prethodno je Aleksandar Mitrović pogodio prečku.
Smenjivali su se zatim napadi na obe strane, a Srbija je po svemu sudeći u 69. minutu drastično oštećena za jedanaesterac. Očigledno je bilo povlačenje napadača Fulama i Srbije u kaznenom prostoru Mađarske, čak je i glavni arbitar gledao VAR, ali je neobjašnjivo zbog čega je pokazao da se igra nastavi, umesto da je dodelio penal za Orlove.
Ipak, ni takva, krajnje diskutabilna odluka nije poremetila Tadića, Mitrovića i ostale, već su nastavili da se bore kao da se ništa nije dogodilo.
I na kraju su uspeli, ali ih je pogledala i sreća zbog stative Šafera i kasnije teškog promašaja praznog gola.
Budimpešta je osvojena, kao i prethodno Lisabon, a nova destinacija za Piksijeve neustrašive Orlove je Kopenhagen, gde će 29. marta od 18 časova odigrati novi prijateljski suret.
Tekstualni prenos utakmice Mađarska - Srbija mogli ste da pratite uz Sputnjik.
Geret Bejl na utakmici Vels – Austrija - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2022
Golčina Bejla iz slobodnog udarca /video/
Goran Plavi Stevanović – novi selektor U21 reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2022
Stevanović debitovao pobedom – Orlići prekinuli seriju loših rezultata
Dragan Stojković Piksi pred utakmicu sa Portugalijom - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2022
Piksi je bacio rezultat u drugi plan, ali će „Puškaš“ videti moćnu Srbiju
Iako je Mundijal na programu za osam meseci, selektor Dragan Stojković i saradnici uveliko se spremaju za najveće fudbalsko takmičenje na svetu, a ovo će im biti prva provera otkako su u Portugaliji obezbedili direktan plasman.

Sastav Srbije:

V. Milinković-Savić – Veljković, Nastasić, Pavlović – Živković, Gudelj, Lukić, Kostić – Tadić, S. Milinković-Savić – A. Mitrović.
„Svaki meč je važan i priprema je najozbiljnija jer drugačije i ne može. Tim Mađarske zaslužuje poštovanje. Sa te strane pristupamo pripremama najozbiljnije i tako se spremamo“, rekao je Piksi pre utakmice.
Utakmicu na „Ferenc Puškaš“ stadionu pratite uz Sputnjik.
21:25 24.03.2022
93' – POBEDA SRBIJE!
Nema više vremena da se promeni rezultat u Budimpešti, Srbija je slavila 1:0.
21:24 24.03.2022
93' – Sreća uz Srbiju, Mađari pogodili stativu!
Neverovatnu sreću imali su Orlovi jer je Šefer u 93. minutu pogodio stativu.
21:22 24.03.2022
90' – Tri minuta je produžen meč
Uprkos velikom broju izmena i toga da je trebalo bar pet minuta da produži prijateljski susret, arbitar je odlučio da se igra još tri minuta.
21:19 24.03.2022
87' – Tri minuta do kraja
Srbija konstantno ima priliku da iz kontranapada dođe do ubedljivije pobede jer su Mađari krenuli na sve ili ništa.
21:17 24.03.2022
85' – Šteta! Radonjić mogao da duplira prednost
Luka Jović je munjevito povukao kontru Srbije i dodao je na desnu stranu do Nemanje Radonjića, koji je „zalomio“ defanzivca Mađarske, a onda levom, slabijom nogom, šutirao pored gola.
21:11 24.03.2022
79' – Mađari mogli do izjednačenja
Šalaj je sa 18 metara pokušao levom nogom, a lopta je završila tik pored desne stative gola Vanje Milinković-Savića.
21:05 24.03.2022
69' – DA LI JE SRBIJA OŠTEĆENA ZA PENAL?
Ponovo VAR „kroji“ sudbinu u Budimpešti. Prilikom dodavanja Nemanje Radonjića ka Aleksandru Mitroviću, oboren je rekorder po broju golova za naš nacionalni tim. Fiola je otišao da gleda snimak i činilo se da neće biti dileme prilikom odluke.
Ipak, glavni arbitar nije pokazao na belu tačku.
21:01 24.03.2022
69' – Kakva šansa i promašaj Luke Jovića
Nemanja Radonjić je protutnjao kroz odbranu Mađara i lopta se na kraju posle rikošeta odbila do Luke Jovića koji nije uspeo da je smesti u mrežu.
20:58 24.03.2022
Sve je počelo pre godinu dana!
Selektor Srbije je na današnji dan 2021. godine debitovao na klupi nacionalnog tima i to u preokretu protiv Irske - 3:2.
20:56 24.03.2022
65' – Nova promena u taboru Srbije
Aleksa Terzić ušao je u igru umesto Matije Nastasića.
20:53 24.03.2022
60' – Prekršaj Nađa
Defanzivac Mađarske izašao je visoko, čak do kaznenog prostora Srbije i tom prilikom je grubo startovao nad Stefanom Mitrovićem, zbog čega je arbitar zaustavio igru.
20:47 24.03.2022
56' – Stefan Mitrović u igri
Nije poznato da li je u pitanju prinudna izmena zbog lakše povrede, pak Strahinja Pavlović je mesto ustupio Stefanu Mitroviću.
20:46 24.03.2022
55' – Srbija lepo kombinovala
Fenomenalno su razmenili nekoliko sitnih pasova između sebe Pavlović, Tadić i Mitrović, ali je domaćin na kraju uspeo da preseče loptu.
20:43 24.03.2022
46' – Trostruka izmena Piksija
Selektor Srbije izveo je iz igre na poluvremenu Živkovića, Lukića i Kostića, a na terenu su Jović, Radonjić i Ristić.
20:36 24.03.2022
46' – Nastavljen je susret
Počelo je drugo poluvreme u Budimpešti.
20:20 24.03.2022
POLUVREME 0:1
Srbija vodi na poluvremenu golom Žolta Nađa iz 38. minuta.
20:18 24.03.2022
45' – Još tri minuta
Prvo poluvreme prijateljske utakmice u Budimpešti između Mađarske i Srbije produženo je za 180 sekundi. To ne treba da čudi zbog velikog broja prekršaja, pre svega, domaćih fudbalera.
20:14 24.03.2022
42' – Sergej zamalo duplirao prednost
Pokušao je as Lacija iz idealne razdaljine iz slobodnog udarca, a njegov pokušaj završio je pored same prečke Gulačijevog gola.
20:13 24.03.2022
41' – Strašna šansa za Mađare
Šalaj je probio po desnoj strani, a Salaj je iz srca šesnaesterca Srbije „tukao“ desnom nogom pored gola Vanje Milinković-Savića.
20:09 24.03.2022
38' – IPAK GOL!
Sudija Filip Glova pokazao je na centar posle više od dva minuta konsultovanja sa VAR sobom.