Ništa od šoka – Zvezda slavila u Zagrebu posle drame /video/

© Foto : KK Crvena zvezdaKošarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 21.03.2022
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad Cibonom u Zagrebu rezultatom 78:74 u 23. kolu ABA lige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Zvezda je do trijumfa došla teže od očekivanog, posle furiozne završnice i odličnog odigrane četvrte četvrtine.
Crveno-belima je ovo bila 19. pobeda uz dva poraza, dok je Cibona pogoršala učinak na 9-12.
Zvezda je demonstrirala sjajnu odbranu u prvoj četvrtini tokom koje je primila samo 12 poena i posle prvih deset minuta imala osam poena prednosti.
Međutim, Zagrepčani se nisu predavali i već su posle nekoliko minuta drugog kvartala uspeli da serijom od 12:0 istope prednost rivala.
Cibosi su uspeli da naprave potpuni preokret, povedu 32:28, ali je nova serija gostiju odlučila da se na poluvreme ode sa 32:38.
Izabranicima Dejana Radonjića nisu cvetale ruže ni u trećoj četvrtini. Dosta promašenih šuteva za tri poena, ali i izgubljenih lopti (čak 14 posle 28 minuta) zabrinuli su navijače.
Cibona je imala maksimalnih +5 u jednom trenutku, dobila je treći kvartal sa osam poena (24:16), pa je sve bilo spremno za dramu.
Zvezdi se taj plan nije svideo, pa je zbog nove serije, ovog puta od 11:0, trener hrvatskog tima morao da reaguje tajm-autima.
Cibona je uspela da odgovori, vrati meč u egal, a neizvesnost je u samoj završnici dostigla vrhunac.
Nakon nekoliko promašaja na obe strane veoma bitne poene upisao je Nikola Ivanović, koji je iznudio faul Gnjidića i pogodio za 68:73.
U narednom napadu Branković je promašio oba slobodna bacanja, a onda je pitanje pobednika rešio Ognjen Dobrić.
Odlično ubacivanje po čeonoj liniji donelo je Zvezdi +6, da bi zatim odgovorio istom merom na trojku Nakića i time stavio tačku na meč.
U pobedničkom sastavu najefikasniji su sa po 14 poena bili Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić. Potrebno je istaći da je Kalinić šutirao očajnih 2/13 za tri poena.
Dvocifreni su bili i Nejt Volters sa 12, odnosno Luka Mitrović i Nikola Ivanović sa po 11 poena.
Najbolji kod domaćina bili su Amar Gegić sa 19, Danko Branković sa 17 i Toni Nakić sa 16 poena.