Ivana Španović - Sputnik Srbija

Ivanin skok iz Beograda na krov sveta – letela 7,06 i uzela zlato

Ivana Vuleta (Španović) osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu pred 10.000 navijača u „Beogradskoj Areni“ skokom od 7,06 metara.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ivana je u četvrtoj seriji skočila neverovatnih 7,06 i time obezbedila nedostižan rezultat za ostale takmičarke.
Srpkinja je prva Evropljanka koja je osvojila dve titule šampionke sveta u dvorani zaredom.
Neverovatna srpska atletičarka napisala je istoriju u Beogradu, posle prvog neuspelog skoka imala je drugi uspešan od 6,89.
Usledio je još jedan prestup, ali je četvrti skok doneo nestvaran uspeh i novu istorijsku stranicu ne samo srpskog već i svetskog sporta.
Unela je srpska nervozu kod ostalih takmičarki, a poslednju priliku da je prestigne imala je Ese Brume međutim skočila je manje od očekivanog i jasno je bilo da Ivana ne mora ni da skoči šesti put.
Srebrnu medalju osvojila je Ese Brume iz Nigerije sa skokom 6,85, dok je bronza otišla u ruke Lorejn Ugen rezultatom 6,82 metara.
Od 2009. godine Ivana Vuleta nije izgubila nijedno takmičenje u Srbiji!
„Naravno da sam presrećna što sam odbranila titulu! Hvala vam! Imala sam obavezu da odbranim titulu, u svakom slučaju sam presrećna! “, rekla je nasmejana Ivana nakon osvojene zlatne medalje.
U disciplini skoka udalj nastupala je i 22-godišnja Milica Gardašević koja je takmičenje završila kao deveta.
Trka na 60 metara za muškarce - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2022
Drama u Areni – kad žreb odluči sudbinu takmičara
Venecuelanka Julimar Rohas slavi zlato osvojeno u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2022
Istorija u Beogradu – čudo Julimar Rohas! /video/
19:18 20.03.2022
Zlato!
Ivana Španović je prvakinja sveta!
19:15 20.03.2022
Ivana ima sigurnu medalju!
Ivana će sigurno imati medalju, a ukoliko ne uspe da je prestigne to će biti zlato!
19:12 20.03.2022
Kraj za Ukrajinku!
Završila je novim prestupom takmičenje Marina Bek Kromančuk.
19:07 20.03.2022
Neuspešna peta serija
Ivana je napravila novi prestup u petoj seriji koji je trenutno ne ugrožava.
19:04 20.03.2022
Nigerijka ispod Ivane
Sa 6,85 iza Ivane se nalazi Ese Brume.
18:58 20.03.2022
Nestvarna Ivana letela preko sedam metara!
Ivana je još jednom skočila ispravno, a sada je to skok od čak 7,06 metara. Niko ove godine nije skočio preko sedam metara u dvorani! Neverovatna je srpska atletičarka...
18:56 20.03.2022
Ese Brume najveća pretnja
Takmičarka iz Nigerije koja najviše preti da ugrozi Ivanino prvo mesto sada je skočila 6,66.
18:54 20.03.2022
Ivana i dalje ubedljiva
Dok se čeka njen četvrti skok, ostale takmičarke i dalje ne uspevaju da prestignu Ivanu Vuletu.
18:49 20.03.2022
Sledi velika borba!
Ivana Vuleta sada ima još tri skoka, kao i njenih preostalih sedam rivalki.
18:46 20.03.2022
Bravo za Milicu Gardašević!
Srpska atletičarka deveta je u finalu, a s obzirom da prvih osam ide dalje ovo je kraj za Milicu. Ipak, dobija glasne aplauze zbog velikog uspeha.
18:45 20.03.2022
Britanka se probila do treće pozicije!
Lorin Ugen skočila je 6,82 i trenutno je treća.
18:42 20.03.2022
Prvi uspešan skok Milice!
Milica Gardašević skočila je 6,59 i trenutno je na osmom mestu!
18:28 20.03.2022
Ponovo prestup Ivane Vulete!
Naša šampionka prestupila je i u trećoj seriji, ali je i dalje prva!
18:26 20.03.2022
Ukrajinka uspela iz trećeg puta
Marina Bek Vanderčuk iz trećeg pokušaja skočila 6,66.
18:24 20.03.2022
Kraj druge serije!
Na kraju druge serije, Ivana Vuleta ima najbolji rezultat sa skokom 6,89
18:19 20.03.2022
Milica ponovo prestupila
Milica Gardašević i u drugoj seriji napravila je prestup.
18:15 20.03.2022
Dobra i Amerikanka
Tifani Flejn sada je druga odmah iza Ivane sa rezultatom 6,78
18:05 20.03.2022
Bravo Ivana!
Ivana je u drugoj seriju ispravno skočila, a rezultat je 6,89. Trenutno je najbolja! Preuzela je prvo mesto Amerikanki, a iz Arene je dobila neverovatne aplauze.
18:03 20.03.2022
Počela je druga serija
Skakala je Marina Bek Romančuk, prestupila je, ali nije toliko zabrinuta jer je ona jutros već osvojila srebrnu medalju u troskoku.
17:59 20.03.2022