Angelina Topić - Sputnik Srbija

Angelini malo falilo za uspeh karijere – Beograd ispratio najmlađu učesnicu

Angelina Topić, srpska atletičarka nije uspela da dođe do medalje na Svetskom prvenstvu u atletici u Beogradu u disciplini skoka uvis. Zlato je osvojila Jaroslava Mahučink iz Ukrajine, dok je srebro otišlo kod Elenor Peterson, australijske predstavnice. Bronzano odličje pripalo je Nadeždi Dubovickaji iz Kazahstana.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ćerka legendarnog Dragutina Topića imala je sjajnu sezonu i sa samo 16 godina nagoveštavala je veliki rezultat na Svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.
Ipak, iako je iz prvog pokušaja preskočila 1,84 i oduševila publiku sledeća visina bila je previše.
Imala je Angelina tri pokušaja za preskakanje 1,92, ali je ipak svaki put falilo jako malo.
Ipak, nema mesta reći da je Angelina bila neuspešna jer je njen najbolji rezultat 1,91, a ujedno je i najmlađa učesnica na šampionatu.
Pre Angelina nastupao je Aleksa Kijanović u disciplini 60 metara, ali nije uspeo da prođe kvalifikacije jer je trku završio kao peti.
Anja Lukić bila je drugog dana šampionata prva srpska predstavnica, ali takođe nije uspela da prođe kvalifikacionu trku u okviru 60 metara sa preprekama.
Trka na Svetskom dvoranskom prvenstvu u atletici u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Anić najboljim ličnim skokom u godini ostao bez medalje, Kijanović stao u polufinalu /video/
Ceremonija otvaranja Svetskog dvoranskog prvenstva u atletici - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Zvanično otvoreno Svetsko prvenstvo u Beogradu /video/
Boško Kijanović - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Kijanović u polufinalu, Bibić podbacio i odustao od 1.500 metara
12:55 19.03.2022
Medalje
Zlatnu medalju u skoku uvis osvojila je Jaroslava Mahučink iz Ukrajine, dok je srebro otišlo kod Elenor Peterson, australijske predstavnice. Bronzano odličje osvojila je Nadežda Dubovickaja iz Kazahstana.
12:32 19.03.2022
Neuspešna i Crnogorka
Nije uspela do medalje ni Marija Vuković
12:22 19.03.2022
Borba!
Ostale su samo četiri takmičarke, a među njima nalazi se i Marija Vuković iz Crne Gore.
11:59 19.03.2022
Šteta...
Angelini Topić falilo je jako malo da preskoči 1,92 ali na kraju ne uspeva talentovana Srpkinja.
11:51 19.03.2022
Beograd aplaudira mladoj Angelini
Ne može 16-godišnjakinja ni iz drugog pokušaja, ali imaće još jedan.
11:44 19.03.2022
Malo je falilo...
Angelina iz prvog pokušaja nije uspela da preskoči 1,92. Podsetimo, njen najbolji rezultat je 1,91. Ipak, i tri protivnice nakon nje nisu uspele da skoče bez obaranja.
11:33 19.03.2022
Bravo Angelina!
Iz drugog pokušaja Angelina preskače 1,88!
11:28 19.03.2022
Crnogorka uspešna
Marija Vuković, predstavnica Crne Gore uspešno je preskočila 1,88.
11:22 19.03.2022
Angelina neuspešna u drugoj seriji
Srpkinja u drugoj seriji nije uspela da preskoči 1,88.
11:13 19.03.2022
Prvi skok odličan!
Prvi skok naše mlade atletičarke bio je uspešan, ona je preskočila 1,84.
11:09 19.03.2022
Dobro došli!
Direktno iz Arene pratićemo takmičenje skoka uvis u okviru Svetskog prvenstva u atletici u Beogradu. U finalu ove discipline učestvuje Angelina Topić, predstavnica Srbije.