Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda skupo „prodala kožu“ – Barselona uz dosta muke slomila otpor šampiona Srbije

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 82:70 u 30. kolu Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića odigrali su dobru utakmicu u Blaugrani, konstantno su bili na pristojnom zaostatku i Barselona je morala da se pomuči da bi im slomila otpor.
Iako su bili većinu vremena u minusu, crveno-beli su pretili, disali su za vratom protivniku i skupo su „prodali kožu“ protiv najbolje ekipe Evrolige.
Najefikasniji u poraženom timu bio je Dobrić sa 17 poena, Ivanović je ubacio 13, a potpuno je podbacio Kalinić koji je imao pet poena i -3 indeks.
Barselonu je predvodio Mirotić sa 19 poena, Eksum je dodao 13, Dejvis 12, a Jokubaitis 10 poena.
Zvezda je utakmicu izgubila u prvom poluvremenu u kom je domaćin imao i dvadeset poena prednosti (42:22).
Crveno-beli su mini-serijom uspeli da završe drugu četvrtinu i da na petnaestominutnu pauzu odu sa -15, 47:32.
Drugo poluvreme bilo je potpuno drugačije, što govori i rezultat (35:38). Zvezda je dobila ovaj period, ali zaostatak iz prvog koštao ju je egala, pa i pobede.
Odličnu partiju u završnici pružio je Ivanović koji je svih trinaest poena postigao u četvrtoj četvrtini. Sjajan je bio i Stefan Lazarević koji je odbranom podigao kvalitet ekipe.
Ipak, falilo je snage, falilo je čvršće odbrane da bi se došlo do potpunog egala i Barselona je na kraju zasluženo slavila.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:45 18.03.2022
Kraj!
Poraz Zvezde u Blaugrani.
22:42 18.03.2022
39' – 80:70 – ponovo Eksum, Zvezda pred porazom
Novi koš Australijanca, 80:70. Kalates je zatim ukrao loptu, ali je Zvezda odigrala dobru odbranu.
Zvezda nije uspela da poentira.
22:39 18.03.2022
38' – 78:70 – Ivanović u ritmu
Njegov trinaesti poen, 78:70. Laprovitola je promašio trojku. Ivanoviću je lopta iz koša.
22:36 18.03.2022
37' – 77:68 – Davidovac radi odličan posao na ofanzivnom skoku
Obezbedio je drugi napad zaredom. Ovoga puta i poentira, 75:68.
Eksum poentira, 77:68.
Kalinić nije uspeo da pogodi.
22:35 18.03.2022
36' – 75:66 – Mirotić kažnjava
Laki poeni, 75:66.
Dobriću je izašla trojka iz koša, ali je Davidovac obezbedio novi napad.
22:33 18.03.2022
35' – 73:66 – Zvezda se drži
Ali Barselona i dalje ima lepu prednost pred završnicu utakmice.
Laprovitola je promašio trojku.
Ivanović pogađa trojku, 73:66.
22:32 18.03.2022
34' – 71:61 – Ivanović u ritmu
Pogodio je šut preko ruke, 69:61. Na drugoj strani poentira Eksum, 71:61.
22:28 18.03.2022
33' – 67:59 – Ivanović precizan
Sa linije za slobodna bacanja, 67:57.
Novi poeni Zvezde! Volters poentira i smanjuje na -8, 67:59!
Tajm-aut Jasikevičus.
22:25 18.03.2022
32' – 67:55 – kucanje Lazarevića
I to snažno! Odlično utrčavanje, 67:55. Odlična odbrana Zvezde. Drže se crveno-beli.
22:23 18.03.2022
31' – 67:53 – poeni Ivanovića
Iz veoma teškog položaja, 65:53. Hejs-Dejvis pogađa, 67:53.
22:21 18.03.2022
30' – 65:51 – Zvezda na -14 posle tri četvrtine
Teško će do povoljnog rezultata crveno-beli. Dobro je što nisu dozvolili protivniku da ode na +20.
22:16 18.03.2022
29' – 61:49 – Marković krade loptu
I poentira iz kontranapada, 61:47. Dobra odbrana Zvezde nakon koje je Vajt fauliran. Pogodio je oba bacanja, 61:49.
22:12 18.03.2022
27' – 59:44 – dobra odbrana Zvezde
Mirotić je promašio trojku. Mitrović nije uspeo da poentira.
Mirotić postiže sedamnaesti poen, 61:44.
22:10 18.03.2022
26' – 59:44 – poeni Lazarevića
Zvezda na -15. Prvi poeni Lazarevića i Jasikevuč je zatražio tajm-aut, 59:44.
22:06 18.03.2022
24' – 57:37 – Mitrović pogađa uz faul
Mirotić ga je faulirao, a krilni košarkaš Zvezde je pogodio, 57:36. Pogodio je i dodatno, 57:37.
22:04 18.03.2022
23' – 55:34 – poeni Dobrića
Dobrić je smanjio na -18, a zatim je Šmits pogodio za +21, 55:34.
22:02 18.03.2022
22' – 52:32 – počelo je drugo poluvreme
Šmits je poentirao uz faul, 50:32. Loš napad Zvezde, lopta je za Barselonu.
Poeni Kalatesa, 52:32.
21:42 18.03.2022
20' – 47:32 – mini-serija Zvezde
Kalinić je poentirao i smanjio na -16, 45:29. Tajm-aut Šaras.
Kraj prvog poluvremena! Dobrić je poentirao i smanjio na -15, 47:32.
21:37 18.03.2022
18' – 45:24 – Kuzmić zakucava
I odmah reaguje Jasikevičus, 42:24. Tajm-aut.
Trojka Rokasa Jokubaitisa, 45:24. Dobrić nije uspeo da poentira.
21:35 18.03.2022
17' – 42:22 – veliki zaostatak Zvezde
Dobrić je pogodio jedno od dva bacanja, 42:22. Kuzmić je promašio zicer.