Dejan Radonjić – trener KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

San postaje java – Zvezda krupnim koracima ide ka plej-ofu Evrolige!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Makabi iz Tel Aviva 84:77, u 29. kolu Evrolige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Izabranici Dejana Radonjića ostvarili su četvrtu pobedu zaredom u Evroligi i trenutno se nalaze na osmoj poziciji, mestu koje vodi u plej-of Evrolige.
Crveno-beli odigrali su jako dobru utakmicu i slavili su u direktnom okršaju sa timom koji se takođe žestoko bori za plasman među osam najboljih.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kalinić sa 15 poena, Volters je ubacio 12, Holins 11, a Dobrić 10 poena.
Kod gostiju bolji od ostalih bili su Naneli sa 24 i Vilbekin sa 14 poena.
Zvezda je utakmicu otvorila u odličnom ritmu. Energija je bila fenomenalna, odbrana takođe, a u napadu su se pronalazila pametna rešenja. Prednost je rasla i posle prve četvrtine domaćin je imao četrnaest poena prednosti, 24:10.
Međutim, u drugoj deonici došlo je do pada u igri. Makabi je odlično finiširao ovaj period i na poluvreme se otišlo sa samo +3, 42:39.
Do kraja utakmice gledali smo rezultatsku klackalicu. Zvezda se konstantno nalazila u prednosti, Makabi se držao i pretio, ali u završnici ipak nije bilo drame.
Odbrana je presudila, kao i dobri, pametni napadi šampiona Srbije i na kraju su zasluženo upisali trijumf.
Zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:45 10.03.2022
KRAJ! Pobeda Crvene zvezde!
Četvrta zaredom!
20:41 10.03.2022
40' – 82:75 – poslednji minut!
Koš Nikole Kalinića, 82:73. 39 sekundi do kraja utakmice.
Naneli je pogodio za 82:75. 28 sekundi do kraja.
39' – 80:73 – Zvezda pred pobedom!
Bez poena u ovom minutu, ali Zvezda se odbranila.
20:39 10.03.2022
38' – 80:73 – sjajna akcija i koš Kalinića!
Jako važan koš, 78:70. Naneli vraća trojku, 78:73.
Novi koš Mitrovića, 80:73.
20:37 10.03.2022
37' – 76:70 – velika borba
Nova trojka Nanelija, 74:70. Dva bacanja za Voltersa. Pogodio je oba, 76:70.
20:36 10.03.2022
36' – 74:67 – velika borba
Naneli je pogodio trojku, 74:67. Davidovac nije uspeo da poentira, kao ni košarkaš Makabija.
20:34 10.03.2022
35' – 74:64 – Makabi se ne predaje
Vilbekin je poentirao i smanjio na -8, 72:64. Tajm-aut Radonjić.
Kuzmić siguran, njegov osmi poen, 74:64.
20:30 10.03.2022
34' – 72:60 – Davidovac!
Trooooojka! Tajm-aut trenera Makabija, 72:60. Odlična odbrana i lopta je za crveno-bele.
Davidovac je promašio trojku.
20:27 10.03.2022
33' – 69:60 – izašla je lopta iz koša Dobriću
Šteta... Velika borba i u četvrtoj četvrtini.
20:25 10.03.2022
32' – 69:60 – dobar start poslednje četvrtine
Davidovac popravlja! Zvezda odlazi na +9, 69:60. Kalojaro je promašio trojku.
20:22 10.03.2022
Kraj treće četvrtine!
Zvezda je serijom 6:0 vratila prednost i sa +5 ulazi u poslednjih deset minuta.
20:19 10.03.2022
30' – 65:60 – trojka Dobrića
Ponovo Zvezda ima prednost, 62:60. Tri slobodna bacanja za Dobrića na isteku treće četvrtine! Pogodio ih je, 65:60.
20:17 10.03.2022
29' – 59:60 – Zvezda je stala
Trojka Derika Vilijamsa, 57:57. Luka Mitrović ubacio je oba slobodna bacanja, 59:57.
Trojka Dibartolomea, 59:60.
20:15 10.03.2022
28' – 57:54 – serija Makabija
Poeni Dibartolomea i Dejan Radonjić zatražio je tajm-aut.
Davidovac je promašio zicer.
20:12 10.03.2022
27' – 57:52 – poeni za Žižića
Centar Makabija smanjuje na -7, 57:50. Vilbekin smanjuje na -5, 57:52.
20:10 10.03.2022
26' – 57:48 – velika borba
Koš uz faul Nikole Kalinića, 58:47. Promašio je dodatno bacanje.
20:06 10.03.2022
25' – 55:46 – odlična igra Zvezde
Ponovo dvocifrena prednost crveno-belih.
Evans je poentirao, 55:46.
20:03 10.03.2022
🔴⚪️🤝
20:00 10.03.2022
22' – 51:42 – Kalinić!
Trojka krilnog košarkaša, 48:42. Zvezda se odbranila.
Voltersu je trojka izašla iz koša, ali je Kuzmić obezbedio novi napad. Trojka Erona Vajta!
Tri trojke crveno-belih, 51:42. Tajm-aut trener Makabija.
19:59 10.03.2022
21' – 45:42 – trojkama počinje drugo poluvreme
Derik Vilijams je pogodio, 42:42.
Zatim i Nejt Volters, 45:42.