Košarkaši Partizana proslavljaju pobedu nad Crvenom zvezdom - Sputnik Srbija

Nestvarni Avramović razbio Zvezdu i doneo osvetu Partizanu!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u večitom derbiju ABA lige rezultatom 98:84.
Partizan je posle dva poraza u derbijima ove sezone prvi put uspeo da savlada večitog rivala.
Time su se crno-beli vratili u trku za prvo mesto, pošto sada imaju skor od 17-3, dok je Zvezda na 17-2, ali međusobni skor ide na stranu crveno-belih koji su u prvom ovosezonskom duelu slavili sa +15.
Igrač utakmice bio je nestvarni Aleksa Avramović koji je odigrao najbolji meč od dolaska u Partizan i postigao čak 33 poena.
Prva četvrtina protekla je u potpunom egalu, sa pregršt faulova – čak 14, odnosno po sedam na obe strane, za nepunih osam minuta igre.
Partizan je iskoristio nekoliko nesmotrenih poteza crveno-belih i odlično priveo prvi kvartal kraju, pa imao i prednost od 28:21.
Druga četvrtina počela je kao i prva, sa mnogo faulova, a Avramović je imao čak tri.
Ipak, prednost domaćina postala je dvocifrena, ali je Zvezda uspela da odgovori i iz sporog ritma da dođe do egala.
Na poluvremenu je bilo 40:34.
Treću četvrtinu obeležilo je atraktivno zakucavanje Holinsa, ali je svu pažnju na sebe nedugo zatim preusmerio Avramović, koji je krenuo da pogađa – sve.
Reprezentativac Srbije je pogađao trojke iz svih pozicija, bio i sjajan na ulazu, a ubrzo je doneo svom timu tada maksimalnih +13.
Izgoreo je u želji krajem deonice, napravio četvrti faul i izgubio loptu, pa je otišao na odmor, ali šteta je već bila načinjena.
Međutim, Zvezda se nije predavala – usledila je furiozna serija preko dobre odbrane i nekoliko trojki za potpuni povratak u meč, a onda početkom 4/4 prvo vođstvo još od sredine prve četvrtine.
U tim trenucima pitanje pobednika se nije znalo i sve je bilo otvoreno, ali je nedugo zatim Obradović vratio Avramovića na teren, a to se pokazalo kao ključni momenat.
Mladi bek je nastavio svoju rafalnu paljbu, a razlika između crno i crveno-belih je u jednom trenutku bila 18 poena.
Na kraju je Partizan upropastio priliku da ima bolji međusobni skor od rivala, pošto je imao +16 i napad na desetak sekundi do kraja, da bi se utakmica posle izgubljene lopte i promašaja Lesora završila sa +14 – poenom manje nego što je Zvezda dobila kada je bila domaćin.
Pored Avramovića, kod pobednika se istakao Panter sa 22 poena. Lesor je bio sjajan sa 15 poena i sedam skokova, Deril Mur je imao deset, a Zek Ledej devet poena.
Na drugoj strani jedini dvocifreni bili su Davidovac i Holins sa po 17 poena, odnosno Volters sa deset.
Partizan sada očekuje gostovanje Lijetkabelisu u Evrokupu 8. marta, dok Zvezda dočekuje Real Madrid istog dana.
Najzanimljivije detalje iz dvorane „Pionir“ mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
20:37 06.03.2022
Kraj!
Izuzetno ubedljiva pobeda Partizana u trećem večitom derbiju ove sezone – 98:84.
Semafor sa trećeg večitog derbija sezone  - Sputnik Srbija
20:28 06.03.2022
38' To bi bilo to, ali...
Partizan vodi 91:74 i možemo da kažemo da je pitanje pobednika poznato. Ipak, bitna je koš-razlika, pošto je Zvezda prvi derbi u ABA ligi dobila 15 razlike.
20:25 06.03.2022
Radonjić isključen!
Druga tehnička za Radonjića, koji je isključen drugi put u derbijima zaredom...
20:24 06.03.2022
37' Raspala se igra Zvezde
Partizan ne mora ništa ni da uradi, Avramović će sve sam – nova trojka za 32. poen! A, onda, faul u napadu Mitrovića, njegov peti.
87:74 na tri minuta do kraja... Da li je to-to?
20:21 06.03.2022
36' Avramović razbija Zvezdu
Furiozni Avramović ponovo demorališe Zvezdu, ali odbrana crno-belih ekspresno puca pa idu laki poeni protivnika.
Mur pogađa otvorenu trojku na isteku napada i vraća prednost na +9, a Holins se zaleće i ne uspeva da prođe preko Lesora
Neverovatni Avramović pogađa novu trojku, ima 29 poena, a rezultat je 84:72 na četiri minuta do kraja!
20:17 06.03.2022
34' Zvezdi fali sreće, Partizan čuva prednost
Partizan je uspeo da se malo odlepi ponovo, došao je do +7, ali serija pravi mini-seriju preko Davidovca i Vajta. Avramović odgovara dobrim prodorom, a Laziću otvorena trojka bukvalno izlazi iz obruča, pa ostaje 75:70.
20:12 06.03.2022
32' Zvezda povela posle mnogo vremena, ali Lesor odgovorio surovo
Trojka Ivanovića na startu četvrte deonice i prvo vođstvo Zvezde još od prve deonice, ali ubrzo istom merom odgovara Avramović, pa Mitrović pravi faul u napadu (67:66).
Lesor pogađa izuzetno težak šut sa padanjem unazad, Vajt ne pogađa otvorenu trojku, a Lesor ponovo dominira u reketu i Radonjić traži tajm-aut – 71:66.
20:06 06.03.2022
Kraj 3. četvrtine
Scenario sličan onome iz druge deonice. Furiozna završnica Zvezde, izuzetna igra Davidovca i Zvezda se od -13 vraća u potpuni egal.
Serija crveno-belih od 12:1 za nešto više od dva minuta.
Pred ulazak u poslednjih deset minuta: Partizan – Crvena zvezda 64:63!
20:00 06.03.2022
28' Avramović „izgoreo“ u želji – 16 poena u četvrtini, ali i četiri faula
Dobrić posle tajm-auta vraća trojku, Avramović se zaleće i gubi loptu, ali Zvezda ne koristi kontru, što čini Partizan.
Nešto haotičniju igru na obe strane ponovo koristi Dobrić i smanjuje na -11, a Avramović pravi faul u napadu, četvrti ukupno večeras.
Avramović izlazi sa parketa posle 16 poena u ovoj četvrtini... 63:57.
19:53 06.03.2022
26' Maksimalna prednost
Avramovićeva trojka za zasad maksimalnih +13 za Partizan.
19:50 06.03.2022
25' Revolveraški obračun Holinsa i Avramovića
Jako teški šutevi i poeni bekova dve ekipe. Sjajno igraju u trećoj deonici, a probudio se i Volters.
Partizan čuva prednost, ali imamo nešto bolju košarku nego u prvom poluvremenu – 56:48.
19:45 06.03.2022
23' Avramović dominira!
Osam poena reprezentativca Srbije za samo nekoliko minuta, a sada i iznuđen faul u napadu Voltersa.
Partizan vodi 48:39.
22' Najlepši potez večeras!
Prvi poeni u drugoj četvrtini su trojka Avramovića. Vajt zatim pogađa jedno bacanje, Partizan promašuje dve trojke u jednom napadu... A, onda najlepši potez na utakmici – sjajno zakucavanje Holinsa!
Sledi peti poen Avramovića u ovoj četvrtini, ali i prvi koš Voltersa posle miskomunikacije u odbrani crno-belih 45:39.
19:40 06.03.2022
Počinje drugo poluvreme
19:31 06.03.2022
Strelci
Najbolji večeras je definitivno Kevin Panter sa 18 poena, skoro pola od svoje ekipe ukupno. Ledej ima devet, a Lesor sedam.
Na drugoj strani najefikasniji je Holins sa osam poena. Kuzmić ima šest, a Davidovac pet.
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan u Pioniru - Sputnik Srbija
19:25 06.03.2022
Kraj 2. četvrtine
Trojku pogađa Branko Lazić i u potpunosti vraća svoj tim u igru na samo -2. Lesor odgovara poluhorogom, a Davidovcu fali sreće da postigne i trojku, da bi zatim blokirao protivnika, ali nedugo zatim napravio faul.
Ledej je pogodio oba bacanja, da bi u poslednjem napadu prvog poluvremena Ivanović zakomplikovao i promašio iz nemoguće pozicije.
Posle 20 minuta: Partizan – Crvena zvezda 40:34
19:23 06.03.2022
18' Vraćamo se u egal
Dosta promašaja u poslednjih nekoliko minuta. Kalinić ne pogađa oba bacanja, promašuju i Lesor, Panter i Mitrović, a konačno poentira Davidovac – 36:31.
19:16 06.03.2022
16' Malo poena, ritam solidan
Loša igra Zvezde posle tajm-auta. Partizan zatvara sve kanale u odbrani i igra bolje, ali ne uspeva dodatno da se odlepi. Poena ima dosta malo, samo 14 za četiri minuta druge četvrtine.
Rezultat je 36:27.
19:11 06.03.2022
14' Mini serija Zvezde
Prve poene u drugoj četvrtini za goste beležimo tek posle više od tri minuta. Druga trojka za Zvezdu na meču, druga i za Amerikanca.
Madar pravi korake i daje priliku crveno-belima da se dodatno približe, a oni to i koriste preko Mitrovića. Tajm-aut Obradović – 33:26.
19:07 06.03.2022