Dejan Radonjić – trener KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Rampa Davidovca, koš Voltersa – Zvezda srušila Fenerbahče!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče 74:69 u odloženoj utakmici 19. kola Evrolige.
U dvorani Aleksandar Nikolić viđena je dramatična utakmica koja je rešena u poslednjem minutu.
Odlučujući koš postigao je Nejt Volters, a njemu je prethodila rampa Dejana Davidovca.
Ipak, u poslednjem minutu viđen je veliki propust za zapisničkim stolom, pošto je isto vreme stajalo čak sedam sekundi. Sat je stao na 53 sekunde do kraja.
Arbitri su to kasnije primetili, vratili su vreme, ali ni to nije pomoglo gostima iz Istanbula.
Zvezda je ostvarila desetu pobedu u sezoni (10-15), dok je Fenerbahče pretrpeo dvanaesti poraz (12-12).
Crveno-beli odlično su otvorili utakmicu, serijom 7:0 najavili su dobro izdanje, ali, do kraja četvrtine nisu uspeli da održe tu prednost.
Fener se brzo vratio preko Bukera i Gudurića i od sredine četvrtine pa do kraja gledali smo egal meč.
Imali su crveno-beli u jednom trenutku dvocifrenu prednosti (31:21), međutim, ekipa Saše Đorđevića i na to je imala odgovor.
Ognjen Dobrić poentirao je na isteku prvog poluvremena i rezultat na pauzi bio je 41:37.
I tokom treće četvrtine gledali smo egal utakmicu, s tim što je Fener uspeo da preuzme momentum i prvi put dođe do prednosti.
Vođena je velika borba na terenu i ona se prelila u četvrtu četvrtinu. Koševi su se teško postizali, odbrane su bila sjajne i detalji su odlučivali.
Usledila je dramatična završnica u kojoj su heroji bili Davidovac, zbog rampe, i Volters zbog koša na 25 sekundi do kraja za konačnih 74:69.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:07 27.02.2022
22:55 27.02.2022
Pobeda Crvene zvezde!
22:51 27.02.2022
40' – 72:69 – poslednji minut!
Strašna rampa Davidovca! Volters poentira na 25 sekundi do kraja, 74:69.
Tajm-aut Đorđević!
Marko Gudurić nije uspeo da pogodi trojku, zatim je posed pripao Zvezdi i meč je završen.
22:46 27.02.2022
39' – 72:69 – poslednja dva minuta!
Nando de Kolo nije pogodio, a posle gledanja snimka lopta je za Zvezdu.
Volters je promašio, ali lopta je ostala u posedu Zvezde. Kalinić je fauliran i ima dva bacanja. Pogodio je oba, 72:69.
22:43 27.02.2022
38' – 70:69– drama u Pioniru!
Kalinić donosi Zvezdi pola koša prednosti!
22:38 27.02.2022
36' – 68:66 – trojka Davidovca, Akpinar uzvratio
Jako važan koš za Zvezdu, +5, 68:63.
Ipak, Akpinar vraća trojku, 68:66.
22:35 27.02.2022
35' – 65:63 – potpuni egal
Fener je postigao prvi koš iz igre, 65:63. Tvrdo se igra u ovim trenucima, koševi se jako teško postižu.
22:31 27.02.2022
33' – 65:60 – odlična igra Zvezde
Nikola Ivanović poentira i polaže loptu u koš, 65:60.
Fener je smanjio preko penala, 65:61.
22:26 27.02.2022
31' – 61:60 – počela je poslednja deonica
Košem Nikole Ivanovića, 61:60.
Tajm-aut Đorđevića u prvom minutu ove četvrtine.
22:24 27.02.2022
30' – 59:60 – kraj treće četvrtine!
Potpuni egal posle tri četvrtine. Zvezda je bila većinu četvrtine u prednosti, ali je Fener uspeo da preokrene i ulazi u poslednju deonicu sa pola koša prednosti.
22:21 27.02.2022
29' – 57:58 – velika borba
Dobrić je pogodio jedno od dva bacanja, 54:55. Koš Hazera, 54:58. Dobrić vraća trojku, 57:58.
22:18 27.02.2022
27' – 51:53 – bolja igra Fenera
Zvezda je u krizi, Bartel je ponovo poentirao, 48:51.
Volters prekida seriju ekipe iz Istanbula, 51:51. Novi poeni Bartela, 51:53.
22:12 27.02.2022
25' – 48:49 – egal utakmica
Bartel je pogodio i smanjio na -3, 48:45. Na drugoj strani Kalinić je bio neprecizan.
Pogodio je i Pjer, 48:47. Potom Mitrović nije poentirao jer mu je skinuta lopta sa obruča, usledila je kontra i Buker je pogodio, 48:49.
Tajm-aut Radonjić.
22:10 27.02.2022
23' – 48:43 – sjajna akcija Zvezde
Holins je probio, zatim je asistirao Kuzmiću koji je snažno zakucao, 48:43. Zvezda se odbranila, ali potom nije uspela da poentira.
22:06 27.02.2022
22' – 44:43 – Pjer popravlja promašaj Gudurića, na isti način poentira Kuzmić
Koš posle ofanzivnog skoka, 41:41. Istom merom uzvraća Kuzmić, 43:41.
Zatim tehnička greška za Đorđevića. Kalinić je pogodio slobodno bacanje, 44:41.
Gudurić je pogodio oba bacanja, 44:43.
22:04 27.02.2022
21' – 41:39 – počelo je drugo poluvreme!
Marko Gudurić poentira na startu drugog perioda igre, 41:39. Zvezdi je isteklo vreme i posed je za Fener.
22:03 27.02.2022
21:47 27.02.2022
20' – 41:37 – sjajna akcija za kraj prvog poluvremena!
Marković je probio, zatim je dodao loptu do Dobrića koji je uz zvuk sirene pogodio trojku, 41:37.
Kraj prvog poluvremena.
21:43 27.02.2022
19' – 36:33 – potpuni egal
Dajšon Pjer pogodio je trojku i Radonjić je zatražio tajm-aut, 34:33. Koš Ognjena Kuzmića, 36:33.
21:40 27.02.2022
18' – 34:30 – trojka Markovića
Udvojili su Kalinića, Marković je ostao sâm i pogodio je trojku. Tajm-aut Đorđević, 34:28.
Bartel je poentirao, 34:30.