Nadal „počistio“ Medvedeva, Britanac šokirao Cicipasa!

© AP Photo / Eduardo VerdugoRafael Nadal proslavlja pobedu nad Danilom Medvedevim u Akapulku
Rafael Nadal proslavlja pobedu nad Danilom Medvedevim u Akapulku - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2022
U finalu turnira u Akapulku sastaće se Rafael Nadal, koji je pobedio Danila Medvedeva, i Kemron Nori, koji je eliminisao Stefanosa Cicipasa.
Nadal je savladao Medvedeva posle dva časa borbe, ali sa 2-0 u setovima (6:3, 6:3).
Španski teniser je zabeležio petu pobedu u šest mečeva protiv Rusa, drugu ove sezone nakon što se u finalu Australijan opena vratio od 0-2 u setovima i došao do trijumfa.
Rafa u prvom setu protivniku nije dopustio da dođe ni do jedne brejk lopte i relativno rutinski je došao do vođstva, iako je Medvedev bio dostojan rival.
U drugom setu su do izražaja došle propuštene prilike – Nadal je napravio brejk u prvom gemu, poveo sa 2:0, a onda je krenuo da spasava brejk lopte.
Sredinom seta je u samo dva gema spasao čak 11 brejk lopti i zadržao brejk prednosti, da bi u devetom gemu seta uspeo da se od 40:0 na riternu izvuče, te protivniku oduzme servis i završi posao.
Britanski teniser Kemron Nori je iznenadio Cicipasa i došao do pobede od 6:4, 6:4 posle sat i 19 minuta borbe.
U prvoj deonici meča nije viđena nijedna brejk prilika sve do devetog gema, kada je Nori došao do prve šanse i momentalno je iskoristio, a zatim potvrdio brejk sa nulom.
U drugom setu viđena je gotovo ista priča, samo što je Cicipas uspeo da pre tog devetog gema dođe do jedne brejk lopte, ali je nije iskoristio.
Finale Akapulka na programu je u noći između subote i nedelje.