Nedović briljirao – Zvezda poražena od Panatinaikosa

© Foto : ABA liga - Dragana StjepanovićOgnjen Kuzmić i Stefan Marković - košarkaši KK Crvena zvezda
Ognjen Kuzmić i Stefan Marković - košarkaši KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 25.02.2022
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Panatinaikosa 79:73 u 27. kolu Evrolige.
Zvezda je mogla mnogo više da izvuče iz ove utakmice, pobeda nije bila daleko, ali u završnicama četvrtina nije uspevala dobro da odigra.
Najefikasniji u poraženom timu bio je Vajt sa 14 poena, Holins je postigao 13, a Kalinić 12 poena.
PAO je do trijumfa predvodio Nemanja Nedović sa 25 poena i pet asistencija.
Zvezda je odlično otvorila utakmicu i posle koša Erona Vajta došla je do pet poena prednosti, 5:10. Do kraja četvrtine šampion Srbije i regiona održavao je prednost i posle deset minuta igre rezultat je bio 17:23.
Iako su crveno-beli na početku kontrolisali tempo i bili u prednosti, 21:28, završnica druge četvrtina protekla je u potpunom egalu.
Prednost Panatinaikosu na poluvremenu doneo je trojkom Nedović, 42:41.
Zvezda je sjajno započela treći period, konstantno je bila u plusu, posle koša Vajta bilo je čak +9, 48:57, ali poslednja tri minuta beogradski velikan odigrao je izuzetno loše.
Toliko loše da se PAO potpuno vratio i pred poslednjih deset minuta rezultat je bio 59:59.
U poslednjoj četvrtini Zvezda je mogla do pobede, ali košarkaši nisu mogli ništa da pogode. Loše su odigrali crveno-beli, kao da su ostali bez goriva i PAO je to kaznio.
Zvezda ima skor 9/15, dok je PAO na 7/17.